Nový modelový rad iPhone 15 by mal na jeseň doraziť s veľkou náložou noviniek. Okrem dizajnových zmien sa v novej generácii smartfónov dočkáme aj vychytávok, ktoré sa na iPhone objavia vôbec po prvýkrát. Podľa nových odhadov bude iPhone 15 podporovať Wi-Fi 6E, rovnako ako nové MacBooky a iPad Pro.

Vyššia rýchlosť pripojenia Wi-Fi

Spoločnosť Apple doteraz pridala podporu technológie Wi-Fi 6E do niekoľkých zariadení vrátane najnovších iPadov Pro, 14″ a 16″ MacBookov Pro a nového Macu mini. Súčasná generácia iPhonu 14 však zostáva obmedzená na štandardnú Wi-Fi 6. To by sa malo už onedlho zmeniť.

Wi-Fi 6 funguje v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz, zatiaľ čo Wi-Fi 6E je schopné dosiahnuť pásmo  6 GHz. To umožňuje vyššiu rýchlosť bezdrôtového pripojenia, nižšiu latenciu a menšie rušenie signálu. Ak chcete využiť tieto výhody, zariadenie musí byť pripojené k smerovaču Wi-Fi 6E, ktoré sú dostupné od značiek ako TP-Link, Asus alebo Netgear.

iPhone 15 Pro koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD (úprava redakcie)

O Wi-Fi 6E sa hovorilo už v prípade modelov iPhone 13 a iPhone 14, čo sa nakoniec nepodarilo jablkovej firme aplikovať. V posledných mesiacoch však Apple začalo zavádzať podporu Wi-Fi 6E do svojich najnovších zariadení čo znamená, že iPhone 15 bude tento štandard konečne podporovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Nová generácia iPhonu SE prinesie výrazné zmeny. Takto bude vyzerať cenovo najdostupnejší iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -