Nový modelový rad iPhone 15 by mal na jeseň doraziť s veľkou náložou noviniek. Okrem dizajnových zmien sa v novej generácii smartfónov dočkáme aj vychytávok, ktoré sa na iPhone objavia vôbec po prvýkrát. Podľa nových odhadov bude iPhone 15 podporovať Wi-Fi 6E, rovnako ako nové MacBooky a iPad Pro.

Vyššia rýchlosť pripojenia Wi-Fi

Spoločnosť Apple doteraz pridala podporu technológie Wi-Fi 6E do niekoľkých zariadení vrátane najnovších iPadov Pro, 14″ a 16″ MacBookov Pro a nového Macu mini. Súčasná generácia iPhonu 14 však zostáva obmedzená na štandardnú Wi-Fi 6. To by sa malo už onedlho zmeniť.

Wi-Fi 6 funguje v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz, zatiaľ čo Wi-Fi 6E je schopné dosiahnuť pásmo  6 GHz. To umožňuje vyššiu rýchlosť bezdrôtového pripojenia, nižšiu latenciu a menšie rušenie signálu. Ak chcete využiť tieto výhody, zariadenie musí byť pripojené k smerovaču Wi-Fi 6E, ktoré sú dostupné od značiek ako TP-Link, Asus alebo Netgear.

iPhone 15 Pro koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD (úprava redakcie)

O Wi-Fi 6E sa hovorilo už v prípade modelov iPhone 13 a iPhone 14, čo sa nakoniec nepodarilo jablkovej firme aplikovať. V posledných mesiacoch však Apple začalo zavádzať podporu Wi-Fi 6E do svojich najnovších zariadení čo znamená, že iPhone 15 bude tento štandard konečne podporovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -