Spoločnosť Apple intenzívne pracuje na nových zariadeniach, medzi ktorými sa nachádza aj dlho očakávaný iPhone SE 4. generácie, ktorý príde na trh s úplne novým dizajnom. O tomto modeli sa diskutuje už poriadne dlhú dobu a doposiaľ nám úniky naznačovali, že príde až niekedy v roku 2025. To ale podľa najnovších zistení nemusí byť celkom pravda.

Známy leaker Majin Bu totiž na sociálnej sieti X zverejnil príspevok, v rámci ktorého ukazuje hneď niekoľko obalov a krabičiek, ktoré majú súvis s iPhonom SE 4. generácie. Tieto zábery majú pochádzať od výrobcov puzdier, ktorí dostávajú CAD dokumenty s dizajnovými špecifikáciami nových Apple zariadení v predstihu, aby sa stihli pripraviť na ich uvedenie na trh od prvého dňa predaja.

Ako sme už naznačili vyššie, spoločnosť Apple plánovala nový iPhone SE 4. generácie predstaviť až začiatkom roka 2025, nakoľko má stále v ponuke iPhone 14 aj iPhone 13, ktorých dizajn bude lacný model kopírovať vrátane plochých hrán či 6,1″ OLED displeja s vysokým rozlíšením a Face ID.

Príde iPhone SE 4 v roku 2024? 

iPhone SE 4 2024
Zdroj: X / Majin Bu

Na krabičkách nových produktov sa však uvádza „iPhone SE 2024„, z čoho sa dá usúdiť, že Apple buď toto zariadenie plánuje predstaviť ešte koncom tohto roka, alebo sa firma jednoducho omeškala a na poslednú chvíľu zmenila plány.

iPhone SE 4 2024
Zdroj: X / Majin Bu
iPhone SE 4 2024
Zdroj: X / Majin Bu

Faktom totiž ostáva, že sme už videli viacero únikov, ktoré zachytávajú kryty pre tento model, čo v nás indikuje fakt, že sú už pripravené dlhšiu dobu.

iPhone SE 4 2024
Zdroj: X / Majin Bu

To, že sa firma v tomto smere omeškala by navyše nebolo absolútne nič nové. Pokiaľ sa pozrieme do nedávnej minulosti, veľmi podobná vec sa stala pri zariadeniach AirTag, ktorých príchod na trh spomalila pandémia koronavírusu.

Apple AirTagy uviedol začiatkom roka 2021, no písali sme o nich už oveľa skôr a dokonca sme poznali aj ich dizajn. Napokon sa na oficiálnych krabiciach pre toto zariadenie pochádzajúcich priamo od Apple objavil rok 2019, čo len potvrdilo, že AirTagy boli v čase uvedenia na trh prakticky dva roky hotové.

Koľko bude stáť iPhone SE 4 a kedy príde na trh? 

Zdroj: YouTube / ZONEofTECH (úprava redakcie)

Ako ste si už prečítali vyššie, iPhone SE 4 bude kombináciou iPhonu 13 a iPhonu 14, pričom by sa mal spoliehať na výkonnejší procesor a zároveň len jednu šošovku fotoaparátu v zadnej časti.

Pôjde tak o dostupný iPhone telom i dušou, ktorý však bude pôsobiť oveľa modernejším dojmom, než jeho súčasná verzia iPhone SE 3, ktorá prišla na trh v roku 2022, no v skutočnosti má rovnaký dizajn, ako iPhone 8 z roku 2017. O tom, že ten bol do veľkej mieri inšpirovaný iPhonom 6 z roku 2014 už asi ani nemusíme hovoriť.

Prečítajte si tiež  iPhone 6 Plus ohnete holými rukami!

iPhone SE 3. generácie spoločnosť Apple oficiálne predáva za 529 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 414,9 €. Na druhej strane je tu oveľa modernejší iPhone 13, ktorého bežná cena štartuje na hranici 719 € a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 549 €. Keďže si nový iPhone SE 4 bude musieť zobrať niečo z oboch týchto svetov, predpokladáme, že trochu zdražie, no nepôjde o nič drastické.

Zariadenie by mohlo štartovať niekde na čiastke 549 – 599 € za základnú 128 GB verziu.

iPhone SE 4
Zdroj: X / @concept_central

Čo sa potom týka predstavenia, pokiaľ má prebehnúť v roku 2024, podľa odborníkov sa to stane najskôr v septembri alebo októbri. Dovtedy sa Apple môže zbaviť zásob iPhonu 13, ktorý s uvedením iPhonu SE 4 automaticky prestane predávať, aby si zariadenia vzájomne neliezli do kapusty.

Ak ale máme byť úprimní, našim odhadom je stále to, že nový dostupný model príde až v roku 2025, konkrétne na jeho začiatku. Možno nás však spoločnosť Apple prekvapí. Budeme to samozrejme sledovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -