Už čoskoro sa dočkáme predstavenia nového modelového radu iPhone 15, ktorý prinesie jednu z najväčších zmien za posledné roky. Všetky modely budú disponovať konektorom USB-C, ktorý nahradí kontroverzný Lughtning.

Dobrou správou však nie je iba štandardizovaný port, ktorý odteraz nájdeme takmer vo všetkých zariadeniach Apple. Modely iPhone 15 by totiž mali mať vďaka USB-C rýchlejšie nabíjanie až do 35 W. Zatiaľ však nie je jasné, či sa tohoto upgradu dočkajú všetky dostupné verzie.

Momentálne je možné nabíjať iPhone 14 najviac pri výkone približne 27 W, pričom modely Pro podporujú o trochu rýchlejšie hodnoty až na úrovni 29 W. Oficiálne je to, ale iba 20 W. Zvýšenie na 35 W by v prípade nadchádzajúceho iPhonu výrazne skrátilo čas nabíjania a reálna rýchlosť by mohla byť pokojne o 10 W vyššia.

iPhone sa dočká rýchlejšieho a efektívnejšieho nabíjania

Apple už nepredáva k iPhonu napájací adaptér, no pre rýchle nabíjanie odporúča použiť nabíjačku s výkonom nad 20 W. Ak budú modely iPhone 15 podporovať až 35W nabíjanie, Apple by pre ne mohol začať ponúkať svoju 30W nabíjačku pre MacBook Air, alebo 35W duálnu nabíjačku USB-C na dosiahnutie najvyššej rýchlosti nabíjania.

usb-c iPhone 14 2023
Zdroj: 9to5mac (úprava redakcie)

Túto novinku predpovedal analytik Ming-Chi Kuo už začiatkom tohto roka kedy naznačil, že modely iPhone 15 budú mať vyššie rýchlosti nabíjania vďaka USB-C. V tom čase sa však prikláňal k možnosti, že vylepšenia sa dočkajú iba prémiové verzie 15 Pro a 15 Pro Max.

Existujú však špekulácie, že Apple obmedzí vyššie rýchlosti nabíjania na káble a nabíjačky s certifikáciou MFi. Je teda možné, že ak budete chcieť svoj iPhone nabiť rýchlejšie, budete si musieť zaobstarať licencované príslušenstvo, prípadne použiť to, ktoré máte v krabičke.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Tieto funkcie budú v iOS 17 zo začiatku chýbať. Dostupné budú až neskôr

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -