Nový modelový rad iPhone 15 sľubuje okrem zmeny dizajnu aj niekoľko vychytávok, ktoré posunú jablkový smartfón opäť na vyššiu úroveň. Jednou z nich mal byť aj vlastný čip pre Wi-Fi pripojenie. Podľa nových informácií však spoločnosť Apple práce na vyvíjanom čipe pozastavila.

Vzhľadom na tento fakt bude spoločnosť Broadcom v dohľadnej budúcnosti naďalej poskytovať spoločnosti Apple čipy Wi-Fi v úlohe hlavného dodávateľa. To sa bude vzťahovať aj na dodávky čipov pre nadchádzajúce modely iPhone 15, ktoré majú byť uvedené na trh už na jeseň.

Apple v úlohe producenta vlastných komponentov

Správy o práci spoločnosti Apple na čipe Wi-Fi sa prvýkrát objavili už začiatkom mesiaca, kedy sa za toto tvrdenie postavil renomovaný analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

Apple pracuje na kombinovanom čipe Wi-Fi a Bluetooth, ktorý by nahradil komponenty dodávané práve spoločnosťou Broadcom. Cieľom spoločnosti Apple je prejsť na vlastné čipy od roku 2024 a do roku 2025 úplne nahradiť súčiastky vyrobené firmami tretích strán.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: AppleInsider

Čip Wi-Fi a Bluetooth bude oddelený od modemového čipu pre pripojenie 5G, ktorý Apple tiež vyvíja s cieľom nahradiť technológiu od spoločnosti Qualcomm. Konečným cieľom giganta z Cupertina je vyrábať oveľa viac dôležitých súčiastok iPhonu vo vlastnej réžii a znížiť tak svoju závislosť od spoločností tretích strán.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Filtre v aplikácii VSCO sú v zľave až do 50%!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -