Nový modelový rad iPhone 15 sľubuje okrem zmeny dizajnu aj niekoľko vychytávok, ktoré posunú jablkový smartfón opäť na vyššiu úroveň. Jednou z nich mal byť aj vlastný čip pre Wi-Fi pripojenie. Podľa nových informácií však spoločnosť Apple práce na vyvíjanom čipe pozastavila.

Vzhľadom na tento fakt bude spoločnosť Broadcom v dohľadnej budúcnosti naďalej poskytovať spoločnosti Apple čipy Wi-Fi v úlohe hlavného dodávateľa. To sa bude vzťahovať aj na dodávky čipov pre nadchádzajúce modely iPhone 15, ktoré majú byť uvedené na trh už na jeseň.

Apple v úlohe producenta vlastných komponentov

Správy o práci spoločnosti Apple na čipe Wi-Fi sa prvýkrát objavili už začiatkom mesiaca, kedy sa za toto tvrdenie postavil renomovaný analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

Apple pracuje na kombinovanom čipe Wi-Fi a Bluetooth, ktorý by nahradil komponenty dodávané práve spoločnosťou Broadcom. Cieľom spoločnosti Apple je prejsť na vlastné čipy od roku 2024 a do roku 2025 úplne nahradiť súčiastky vyrobené firmami tretích strán.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: AppleInsider

Čip Wi-Fi a Bluetooth bude oddelený od modemového čipu pre pripojenie 5G, ktorý Apple tiež vyvíja s cieľom nahradiť technológiu od spoločnosti Qualcomm. Konečným cieľom giganta z Cupertina je vyrábať oveľa viac dôležitých súčiastok iPhonu vo vlastnej réžii a znížiť tak svoju závislosť od spoločností tretích strán.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -