Ak máte radi oficiálne kožené puzdrá pre iPhone priamo od spoločnosti Apple, musíme vás sklamať. Podľa známeho leakera vystupujúceho pod pseudonymom DuanRui na Twitteri totiž Apple plánuje zrušiť ponuku kožených puzdier pre iPhone 15.

Podľa informácií pochádzajúcich z dodávateľského reťazca sa spoločnosť Apple v tomto roku pripravuje na veľké preriedenie ponuky obalov a puzdier. Toto tvrdenie bolo podporené aj inými zdrojmi, medzi ktoré patrí známy leaker ShrimpApplePro, alebo portál 9to5Mac. S vysokou pravdepodobnosťou sú preto informácie presné.

Spoločnosť Apple začala ponúkať kožené puzdrá ešte v roku 2013 s iPhonom 5S. Odvtedy sa stali populárnym doplnkom pre každý nový model iPhonu. Kožené puzdrá boli nielen elegantné, ale aj funkčné, pretože mali hliníkové tlačidlá a neskôr aj podporu nabíjania MagSafe.

iPhone kožené puzdro
Zdroj: MacRumors

Prečo by sa teda spoločnosť Apple chcela zbaviť kožených puzdier? Možno ide o environmentálny krok, keďže koža nie je vegánska ani udržateľná. Na stole je aj možnosť, že sa jedná o ekonomický krok, pretože koža je drahá a náchylná na poškodenie.

Akokoľvek to teda je, zdá sa, že kožené puzdrá sa už čoskoro stanú minulosťou. Ak si budete chciež zaobstarať jedno pre svoj iPhone 15 s logom nahryznutého jablka technologického giganta to zrejme nebude možné. Škoda.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 nabijete extrémne rýchlo. Dopomôže k tomu táto vychytávka

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -