Spoločnosť Apple má za sebou niekoľko poriadne náročných dní. Okrem oneskorenia nových čipov zo strany hlavného dodávateľa TSMC, sa problémy týkajú aj osadenia displejov pre prémiové modely iPhonu 15.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro dorazí s ďalšou očakávanou novinkou, ktorou už disponujú nové MacBooky

Podľa správy z dodávateľského reťazca má spoločnosť Apple ťažkosti s displejmi LG a novou metódou výroby panelov pre iPhone 15 Pro. V prípade, že budú problémy pretrvávať aj naďalej, sa môže stať, že gigant z Cupertina bude mať ťažkosti s doplnením zásob ešte pred uvedením zariadenia na trh.

Správa o výrobe iPhonu 15 Pro hovorí, že spoločnosť Apple používa novú metódu osadenia obrazovky na šasi smartfónu. Nová procedúra spočíva v tom, že displej sa lepí priamo na rám, podobne ako v prípade hodiniek Apple Watch od modelu Apple Watch Series 7.

iPhone 15 Pro by sa mohol oneskoriť

Dodávateľské zdroje hovoria, že hlavným problémom sú displeje, ktoré dodáva spoločnosť LG. Apple malo podobné ťažkosti s touto metódou aj pri Apple Watch Series 7, čo je údajne dôvodom, prečo sa hodinky dostali na trh o mesiac neskôr ako obvykle.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Tento scenár môže viesť k nedostatočnému množstvu dostupných kusov tesne po predstavení.

Každoročne sa totiž stretávame so situáciou, že väčšina záujemcov volí prémiové verzie iPhonov nad štandardnými modelmi. To má veľmi negatívny vplyv na ich dodávky. Niekedy trvá týždne, kým sa dostanete ku svojmu kúsku.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -