Už o pár mesiacov sa dočkáme predstavenia nového modelového radu iPhone 15, ktoré prinesie niekoľko zujímavých noviniek. Hoci sa výrazných zmien dočkajú aj štandardné modely, najviac vyhytávok si opäť odnesú prémiové verzie iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Podľa novej výskumnej správy a leakov analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, plánuje spoločnosť Apple zaviesť podporu Wi-Fi 6E do oboch modelov Pro. Základné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus si budú musieť vystačiť s podporou doterajšej technológie Wi-Fi 6.

Čo prinesie podpora technológie Wi-Fi 6E?

Bežné Wi-Fi 6 funguje v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz, zatiaľ čo Wi-Fi 6E funguje aj v pásme 6 GHz pre väčšiu šírku pásma. Vďaka tomu je pripojenie omnoho rýchlejšie a efektívnejšie, čo sa prejavuje na plynulosti signálu.

Wi-Fi 6E ponúka vyššie bezdrôtové rýchlosti, nižšiu latenciu a menšie rušenie signálu. Tento výsledok je možné dosiahnuť v prípade, že je podporované zariadenie pripojené k routeru Wi-Fi 6E, ktoré sú k dispozícii od značiek ako TP-Link, Asus a Netgear.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Spoločnosť Apple už od minulého roka pridala Wi-Fi 6E do niekoľkých modelov iPad Pro a počítačov Mac. Konkrétne sa jedná o nižšie uvedené zariadenia, ktoré by už čoskoro mala doplniť dvojica prémiových iPhonov:

  • 11″ iPad Pro (2022)
  • 12,9″ iPad Pro (2022)
  • 14″ MacBook Pro (2023)
  • 16″ MacBook Pro (2023)
  • Mac mini (2023)
  • Mac Studio (2023)
  • Mac Pro (2023)

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Kapacita batérie iPhone 15 bude brutálna. Spoločnosti Apple unikli presné hodnoty v mAh

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -