Zdá sa, že pripravovaný modelový rad iPhone 15 so sebou prinesie viac noviniek, ako sme pôvodne očakávali. Podľa doterajších odhadov majú prémiové verzie doraziť s obmenou fyzických tlačidiel a zvukového prepínača tichého režimu. Podľa všetkého však pribudne ešte jedna novinka, ktorú poznáme z hodiniek Apple Watch Ultra.

Apple má podľa všetkého v pláne pridať prispôsobiteľné tlačidlo Action Button, ktoré má nahradiť prepínač tichého režimu. Zatiaľ sa nevie, ako by malo toto tlačilo presne fungovať, no pravdepodobne pôjde o rovnaký princíp, aký poznáme z prémiových hodiniek Ultra. Prídavné tlačidlo si tak bude môcť navoliť každý používateľ podľa vlastných preferencií.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Macrumors / Perezr10 / Apple (úprava redakcie)

Väčšina funkcií, ktoré by mali byť dostupné pre „akčné tlačidlo“ sa už dá ovládať pomocou funkcie Back Tap. Tá bola zavedená v systéme iOS 14 a ide o klepnutie na zadnú stranu iPhonu, pričom toto gesto môže fungovať ako doplnkové tlačidlo.

Klepnutím na tlačidlo Späť môžete dvojitým alebo trojitým klepnutím na zadnú stranu iPhonu spustiť danú akciu, napríklad zapnúť baterku alebo urobiť snímku obrazovky.

Viac o pripravovanej zmene by sme sa mohli dozvedieť už čoskoro, v rámci ďalších CAD obrázkov a renderov.  Aký názor máte na prípadnú zmenu vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 13 dostane menší čip senzora pre Face ID. Vďaka tomu sa podarí zredukovať notch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -