Doterajšie odhady naznačujú, že iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max čaká niekoľko dizajnových zmien. Jedna z možností, ktorá až doteraz zostáva nedoriešená, opisuje ovládanie hlasitosti kolieskovým posuvníkom a odstránením prepínača tichého režimu.

Apple zvyčajne používa dva kolíky na pripevnenie každého tlačidla k šasi telefónu. Na najnovších renderoch založených na uniknutých CAD obrázkoch iPhonu 15 Pro sú zobrazené len dva kolíky v jedinom záreze, kde sa zvyčajne nachádzajú tlačidlá hlasitosti. Naopak, na renderoch bežného iPhonu 15 založených na CAD sú zobrazené dva samostatné zárezy s celkovo štyrmi kolíkmi.

Tlačidlo tichého režimu na iPhone 15 Pro
Zdroj: Twitter / ZONEofTECH

Prémiový iPhone 15 Pro by preto mal mať dlhé jednotné tlačidlo hlasitosti a nie dve samostatné. Okrem toho sa zmení aj spomínaný prepínač stlmenia zvuku. Ako však bude vyzerať zatiaľ pochopiteľne nie je jasné.

Povesti naznačujú, že spoločnosť Apple pre svoje nadchádzajúce modely iPhone 15 Pro a Pro Max prijme tlačidlá s haptickou spätnou väzbou pre ovládanie napájania a hlasitosti. Tlačidlo tak bude rozpoznávať dotyk na hornom a dolnom konci a haptické tlačidlo stlmenia nahradí klasický prepínač.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Technici rozobrali iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Aké náročné budú opravy?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -