Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že spoločnosť Apple na najbližšie obdobie skončila s predstavovaním nových produktov. Podľa známeho analytika Marka Gurmana sa však už čoskoro dočkáme ďalších doplnkov jablkového portfólia. Apple má v pláne v nasledujúcich mesiacoch predstaviť niekoľko nových počítačov Mac vrátane nových modelov Mac Pro MacBook Pro, Mac mini a Mac Pro.

Prečítajte si tiež  Toto je najlacnejší Mac súčasnosti. Stojí hlboko pod 800 € a poteší vás vysokým výkonom. Na jeho nákupe ušetríte stovky eur

Vo svojom najnovšom príspevku Gurman uvádza, že Apple pokračuje v práci na prvom Macu Pro s čipom Apple Silicon. Spoločnosť údajne zintenzívňuje interné testovanie tohto zariadenia a už čoskoro by malo zamieriť do produkcie. Špičkový stolný Mac má byť údajne vybavený čipmi, ktoré sú dvoj až štvornásobne výkonnejšie ako čip M2 Max. Nové procesory by mali niesť názvy M2 Ultra a M2 Extreme a bude sa jednať o doteraz najvýkonnejšie čipy z produkcie giganta z Cupertina.

Gurman pridal konkrétne informácie o jednej konkrétnej konfigurácii Macu Pro, ktorá sa zrejme v spoločnosti Apple aktívne testuje. Podľa všetkého ide o model s 24 jadrami CPU (vrátane 16 výkonných a 8 efektívnych jadier), 76 grafickými jadrami a 192 GB pamäte RAM. Na stroji natívne pobeží nový systém macOS Ventura 13.3.

Čipy M1 a M2 Apple Silicon
Zdroj: Apple

Okrem toho by sme sa mali dočkať aj upgradov z minulého roka. Očakáva sa nová dvojica 14″ a 16″ MacBookov Pro, ktoré síce dorazia s novými čipmi, no žiadne ďalšie zmeny sa pravdepodobne neudejú. Gurman zatiaľ nešpecifikoval žiadny bližší dátum, no nové počítače s macOS by mali doraziť už v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Mac mini novej generácie bude údajne vybavený rovnakým čipom M2 ako MacBook Air a 13″ MacBook Pro. Firma Apple testovala čip M2 Pro v novom Macu mini, ktorý sa vyznačuje zvýšeným počtom jadier, no Gurman neponúkol žiadne ďalšie objasnenie, či spoločnosť pokračuje s týmto modelom.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -