Testovanie odolnosti iPhonov a iných smartfónov pomocou pádu nie je žiadnou novinkou. Určite ste sa aj vy stretli s videami, v ktorých tvorcovia schválne hádžu zariadenie k zemi, pričom pozorujú, čo všetko vydrží.

Takéto testy sa zväčša dejú z niekoľkých metrov. Čo sa však stane pri páde z výšky niekoľko tisíc metrov? Nedávno to náhodne zistil parašutista, ktorému sa počas jedného z výskokov vyšmykol iPhone z vrecka. Ako to dopadlo vás zaručene prekvapí.

Tvorca obsahu Hatton Smith sa podelil o zážitok na svojom TikToku prostredníctvom videa. Celá situácia sa udiala úplnou náhodou, keď mu zo zadného vrecka vypadlo zariadenie v robustnom obale a padalo z výšky neuveriteľných 4 kilometrov. Podľa výpočtov mohlo pri náraze dosiahnuť rýchlosť až 100 km/h.

iPhone svojou odolnosťou dokáže prekvapiť

V prípade dnešných smartfónov sa často stáva, že sa rozbijú aj pri nedbanlivom páde z niekoľkých centimetrov na tvrdý podklad. V tomto prípade však šlo o úplne extrémny výsledok. iPhone po páde a následnom vytiahnutí zo zeme fungoval a bol minimálne poškodený.

Ako sme spomenuli vyššie, Hatton mal iPhone v puzdre, ktoré zmiernilo pád, no z výšky 4 tisíc metrov je to aj tak pozoruhodné. K jeho prežitiu dopomohlo aj to, že dopadol do močaristej oblasti plnej blata, ktoré stlmilo náraz.

@capt_rumcoffee

When your phone falls out of your pocket at 14,000 feet #fail #screammovie

♬ original sound –

Test odolnosti a podobné situácie sa však môžu diametrálne líšiť. Niekedy sa môže stať, že iPhone ostane bez škrabanca po páde z balkóna, inokedy sa vám môže rozsypať aj pri obyčajnom pustení na koberec. V tomto prípade mal majiteľ veľké šťastie.

Ako ste na tom so skúsenosťami v odolnosti iPhonu vy? Podarilo sa vám už niekedy „uštedriť“ svojmu smartfónu nejaký druh poškodenia, alebo si naň dávate pozor a podobným situáciám ste sa dokázali vyhnúť? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  Dokáže vám kryt zachrániť iPhone pri páde zo schodiska? Toto nepríjemné video vám ukáže pravdu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -