Poznáte ten pocit, keď stojíte na vyhliadke, fotíte si panorámu a telefón v ruke držíte tak pevne, ako to len ide? Predstava, že by vám spadol dole a celý sa rozbil (alebo niekomu ublížil) je jednoducho nepríjemná.

Každopádne, podobné nehody sa z času na čas stávajú a vás možno bude zaujímať, či vám pri nich môže pomôcť ochranný kryt. Pri páde na zem z jedného metra je úplne logické, že sa telefónu zvyčajne nič nestane. Ako to ale dopadne pri páde z niekoľkoposchodového schodiska?

Na túto otázku sa rozhodol nájsť odpoveď známy youtuber TechRax. Ten vzal iPhone 14 Pro a iPhone 13 na svoje obľúbené miesto (kde pravidelne testuje odolnosť) a hodil ich dole sledujúc, čo sa s nimi stane, pokiaľ sú zariadenia nasunuté v kryte.

Výsledok, ktorý vás prekvapí 

Výsledok tohto pokusu je vcelku prekvapivý a krásne ukazuje, akú významnú úlohu tu zohráva náhoda. Zatiaľ čo iPhone 14 Pro prežil oba pády len s jemnými odreninami a aj po tvrdom náraze o zábradlie fungoval rovnako ako predtým, iPhone 13 mal o čosi horší príbeh.

Zariadenie utrpelo ťažké poškodenie v zadnej časti, ktorá bola do takej miery zničená, že sa cez ňu dal pozorovať vnútorný hardvér. Displej akoby zázrakom prežil a telefón sa dal naďalej normálne používať. Žiaľ, tvrdý pád spôsobil, že nefungovali bočné tlačidlá, čo by mohlo majiteľovi spôsobiť problémy.

Každopádne, ak sa pýtate, či kryt skutočne ochráni váš telefón aj v takejto extrémnej situácii, odpoveď znie jednoznačne áno. Aj keď obe zariadenia javili známky väčšieho či menšieho poškodenia, stále fungovali. Sme presvedčení o tom, že ak by boli hodené z takejto výšky bez obalu, určite by dopadli omnoho horšie… Viac sa už dozviete vo videu nižšie.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro Max padol na cenové dno. Najlepší smartfón na svete je v extrémnych zľavách
Môže ťa zaujímať
- Reklama -