Nový modelový rad iPhone 14 disponuje okrem niekoľkých zmien aj novinkou, ktorá Vám doslova môže zachrániť život. Presvedčil sa o tom aj obyvateľ Prahy, ktorý sa stal prvým českým používateľom, ktorému zachránil život práve jeho iPhone.

Po nehode dvoch osobných automobilov zasahoval pražský hasičský zbor práve vďaka funkcii detekcie nárazu.

- Reklama -

Po zrážke vozidiel na Bubénskej ulici v časti Praha 7 boli hasiči privolaní práve vďaka spomínanej funkcii iPhonu 14. O túto informáciu sa postaral oficiálny kanál Hasiči Praha na Twitteri, ktorý zdieľal aj nahrávku priamo z iPhonu účastníka autonehody.

V uvedenej nahrávke môžete počuť správu pojednávajúcu o nahlásení udalosti spolu s presnými súradnicami, kde sa nehoda stala.

K čelnej zrážke došlo v sobotu 10. decembra okolo 16:00, pričom ani jeden z účastníkov nebol vážne zranený. Po detekcii autonehody iPhone 14 automaticky uskutočnil hovor na tiesňovú linku 112, keďže po náraze ani jeden z šoférov nevykonal hovor manuálne.

V podobných situáciách je používateľ najprv vyzvaný na hlásenie iPhonu. Ak nie je vykonaná žiadna odozva, telefón automaticky odošle správu s hlásením pre tiesňovú linku.

Funkcia detekcie autonehody je dostupná výhradne pre rodinu modelov iPhone 14. V tomto prípade sa jednalo o základný iPhone 14, ktorý bol schopný rýchlo a pohotovo privolať záchranné zložky na miesto nehody.

Funkcia je štandardne stále zapnutá, no v niektorých prípadoch ju je možné spustiť aj „náhodne“. Vyskytli sa totiž prípady, kedy iPhone nesprávne vydedukoval jazdu na horskej dráhe, či na lyžiach ako autonehodu. V tomto príbehu to však malo pozitívny výsledok.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -