Napriek tomu, že modelový rad iPhone 14 sa vo všeobecnosti stretáva s kladnými reakciami, nájdeme aj jasnú kritiku. Tá sa začína prejavovať aj na predajoch jedného z modelov. Reč je o iPhone 14 Plus, o ktorý používatelia jednoducho nemajú záujem. Nízke predaje iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus naznačujú, že spoločnosť Apple môže už tento mesiac aktívne znižovať zásoby a objednávky komponentov pre tieto zariadenia.

Prečítajte si tiež  Tínedžeri Apple milujú. iPhone vlastní takmer 90% mladých používateľov

Ako sa očakávalo už pred predstavením nových modelov, predaj základných modelov je výrazne spomalený kvôli prémiovým verziám. Dvojica vlajkových lodí v podobe iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max tvorí väčšinu predajov na úkor nižších verzií. Podľa odhadov by mali byť celkové dodávky modelov iPhone 14 približne rovnaké ako dodávky modelového radu iPhone 13 v druhej polovici roka 2021. Teda v prípade, ak sa nič nezmení.

Krok vedľa v podaní iPhonu 14 Plus 

Ak predaj modelov iPhone 14 a iPhone 14 Plus zostane v najbližšom období nezmenený, spoločnosť Apple údajne môže v druhej polovici októbra znížiť objednávky dielov na ich výrobu. Ak Apple zníži objednávky rýchlejšie než sa očakáva, tak celkové dodávky radu iPhone 14 do konca roka môžu dokonca klesnúť v porovnaní s minuloročnou generáciou.

iPhone 14 a iPhone 14 Plus v ruke používateľa
Zdroj: Appleinsider

Tieto informácie odrážajú viaceré správy poukazujúce na fakt, že iPhone 14 a iPhone 14 Plus nesplnili očakávania spoločnosti Apple v oblasti predaja. Krátko po uvedení na trh analytik spoločnosti Apple Ming-Chi Kuo uviedol, že dopyt po týchto dvoch zariadeniach je „nevýrazný, pričom najväčším „prepadákom“ je iPhone 14 Plus, ktorého predobjednávky sú ešte horšie ako pri tretej generácii iPhonu SE a iPhonu 13 mini.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here