Technologický gigant z Cupertina sa na konferenciu WWDC 2023 vyzbrojil vo veľkom štýle. Nový Mac Studio prinesie ohromnú dávku výkonu a rýchlosti aj pre tých najnáročnejších používateľov. Dostal extrémny procesor.

Upgrade v znamení M2 Pro a M2 Ultra

Mac Studio si naďalej zachovalo svoj status profesionála v ponuke jablkových počítačov. Model, ktorý bol pôvodne náhradou za Mac Pro (ku ktorému sa dostaneme o niečo nižšie) bude v novej generácii používať čipy M2 Max a M2 Ultra, ktoré ponúknu šialenú dávku výkonu.

Nový Mac Studio je určený pre profesionálnych používateľov, ktorí potrebujú zvládnuť náročné úlohy, ako je úprava videa a 3D grafika. Tomu patrične odpovedajú aj parametre jednotlivých verzií.

Zdroj: Apple

M2 Max má 12-jadrový CPU a 30-jadrový GPU s možnosťou až 96 GB RAM, zatiaľ čo M2 Ultra má dvojnásobné parametre. Nový čip má 24-jadrový CPU, 60-jadrový GPU a až 192 GB RAM. Vyššia verzia M2 Ultra má dokonca 76-jadrový GPU.

Konektivita nie je žiadny problém

Nový Mac Studio má širokú ponuku konektivity, na čele s HDMI s vyššou šírkou pásma, ktoré podporuje rozlíšenie do 8K a snímkovú frekvenciu 240 Hz. S čipom M2 Ultra je možné Mac Studio pripojiť až k šestim monitorom Pro Display XDR s podporou viac ako 100 miliónov pixelov.

Zdroj: Apple

Nechýba ani podpora technológie Wi-Fi 6E, ktorá ponúka až dvojnásobnú rýchlosť sťahovania ako predchádzajúca generácia. Za zmienku stojí aj podpora pre Bluetooth 5.3.

Na zadnej strane Mac Studio má štyri porty Thunderbolt 4, 10Gb ethernetový port, rozšírený port HDMI a dva porty USB-A. Konektivita sa nestratí ani na prednej strane, kde má Studio dva porty USB-C a slot na kartu SD pre jednoduchý prenos fotografií a videa.

Zdroj: Apple

Cena za Mac Studio novej generácie začína na 1 999 dolároch. O slovenských cenách za jednotlivé výkonnostné verzie ako aj o cenovkách ostatných zariadení vás budeme informovať počas celého večera, preto určite nikam neodchádzajte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Sympatický JBL Flip 6 kúpite po zľave veľmi výhodne. Oplatí sa aj starší JBL Flip 5
Môže ťa zaujímať
- Reklama -