Hoci sme vám v uplynulých dňoch ukázali fotografie a dokonca aj video MacBooku Pro 16″, jeho menšia 14″ verzia nebola nikde dostupná. To sa ale práve zmenilo a vy si ju môžete prezrieť na sérii vydarených záberov.

Ako môžete vidieť sami, novinka pôsobí mohutnejším dojmom, za čo môže hlavne prepracované riešenie spodnej časti šasi. To priznáva skutočnú hrúbku zariadenia výraznejšie, než predošlý model, hoci na papieri je celková hrúbka v podstate totožná.

- Reklama -

MacBook priniesol pomerne nečakane výrez pre prednú kameru rovnako, ako to má iPhone

Taktiež je zaujímavé sledovať, akým spôsobom sa Apple rozhodlo oddeliť svoje počítače od konkurencie. V časoch, keď počúvame o odstránení výrezu pre Face ID v iPhone príde MacBook Pro a prinesie svoj vlastný notch, v ktorom je ukrytá kamera, mikrofón a svetelný senzor.

Aj napriek tomu, že sa to mnohým profesionálnym používateľom nepáči, netreba zabúdať, že výrez pôjde vďaka mini-LED displeju skryť a tak to bude celé vyzerať takmer totožne ako na predchádzajúcej generácii MacBooku Pro 13″ s procesorom M1 alebo Intel.

Klávesnica bez Touch Baru

Aj keď nešlo o technológiu, ktorú by sme používali radšej ako fyzické klávesy, nedá sa nám nenapísať, že nám zrejme bude chýbať dotykový Touch Bar, ktorý sa v MacBooku Pro 2020 nachádza nad klávesnicou.

Jeho používanie nám nikdy nerobilo problémy a naopak sa nám tento prvok páčil, pretože pôsobil moderným dojmom. Súhlasíme ale s tým, že pre mnohých profesionálov mohol byť skôr zbytočným prežitkom a aj preto viacej oceňovali fyzické klávesy, ktoré sa dnes vrátili.

Všimnite si ale detail, že tie už nie sú vo vrchnej časti zúžené (ako na modeloch z pred roka 2016) ale majú plnohodnotnú veľkosť rovnako, ako všetky ostatné tlačidlá. Klávesnica má potom celkom nový „čierny“ dizajn a z oboch strán ju ohraničujú otvory pre reproduktory.

Konektivita

Na záver to najlepšie. Ak sa pýtate, prečo MacBook pro tak „zmohutnel“, hoci sa Apple v posledných rokoch snažilo robiť čo najštíhlejší dizajn, odpoveď je jednoduchá. Dôvodom sú okrem mnohých iných hardvérových komponentov najmä konektory, ktoré v predošlej generácii zmizli, no teraz sa opäť vrátili.

Nájdete tu teda MagSafe, Thunderbolt 4, HDMI či čítaču SD kariet. Škoda, že tú si nezachoval aj predošlý model.

Pozrite sa na všetky fotografie a dajte nám vedieť do komentára, ako na vás nový MacBook Pro 14″ pôsobí. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a reakcie.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -