Z času na čas sa na internetových aukciách objaví predmet, ktorý je živým kusom histórie jablkovej spoločnosti. Práve do tejto kategórie pribudol nový šek, ktorý podpísal sám zakladateľ Steve Jobs. Teraz ho môžete mať aj vy za predpokladu, že vám zaň nevadí vysoliť poriadny balík peňazí.

V roku 1976 Steve Jobs osobne uhradil telefónny účet pre spoločnosť Apple Computer Company a podpísal šek, ktorý je teraz predmetom novej aukcie. Šek je datovaný 8. júla 1976 a vyplatený spoločnosti Pacific Telephone na sumu 201,41 dolárov. Naviac je spojený s počiatkami Apple Computer a pochádza z prvej oficiálnej adresy firmy v Palo Alto.

Podpis Steva Jobsa je extrémne žiadaný

Šek, ktorý získal najvyššie hodnotenie “GEM Mint 10” od PSA/DNA, je v dokonalom stave a má historický význam. Tento kúsok svedčí o ranom období vývoja osobných počítačov, dlho pred uvedením prvého iPhonu.

Je súčasťou aukcie s názvom “Steve Jobs a počítačová revolúcia Apple” organizovanej spoločnosťou RR Auctions, ktorá sa uzavrie už 21. marca 2024.

Šek podpísaný Stevom Jobsom
Zdroj: RR Auctions

Autogramy Steva Jobsa sú na aukciách veľmi žiadané. V decembri 2023 sa na aukcii predal iný šek podpísaný Jobsom, ktorý bol vyplatený spoločnosti RadioShack. Ten sa predal za rekordných 42 787 €. Významným predmetom aukcie bol tiež iPad s podpisom zakladateľa spoločnosti a neotvorený iPhone, ktoré boli poslaný ako darček.

Medzi ďalšie vzácne predmety patrí vizitka Apple s podpisom Jobsa z roku 1983, ktorej pravosť bola taktiež overená spoločnosťou PSA/DNA.

Na zozname dražieb je tiež list napísaný na stroji, v ktorom Jobs odmieta pozvanie na vystúpenie na Arizonskej štátnej univerzite. V tom čase sa totiž otec spoločnosti sústredil na blížiace sa uvedenie Macintoshu.

Vizitka Steve Jobs
Zdroj: RR Auctions
Prečítajte si tiež  Tento šek podpísal zakladateľ Apple Steve Jobs: Vydražil sa za extrémnu cenu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -