Tento rok sa v rámci rôznych aukcií objavilo niekoľko predmetov, ktoré na sebe niesli podpis otca spoločnosti Apple Steva Jobsa. Medzi nimi sa našlo aj niekoľko vzácnych šekov spoločnosti Apple Computer Company zo 70. rokov minulého storočia.

Tentokrát sa na aukčnej stránke RR Auction objavil šek podpísaný Stevom Jobsom venovaný vtedajšiemu lídrovi v oblasti elektroniky, spoločnosti RadioShack. Najzaujímavejšie na tomto šeku je, že súvisí s príbehom vzniku prvej spolupráce Steva Jobsa a Steva Wozniaka pred založením spoločnosti Apple. To mu pochopiteľne pridáva na hodnote. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa ho podarilo vydražiť za rozprávkovú sumu.

Za podpis Steva Jobsa môžete dostať tisíce dolárov

Aukcia sa v čase písania tohto článku skončila, pričom konečná cena dosiahla astronomických 46 063 dolárov. V prepočte ide o cca 42 787 €.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Táto suma je až o 21 000 dolárov (cca 19 500 €) vyššia, ako bol pôvodný odhad, no zároveň oveľa nižšia, než za koľko sa predal iný šek s podpisom Jobsa, ktorý sa do aukcie dostal v máji 2023.

Za ten bol niekto ochotný zaplatiť ohromných 106 985 dolárov (cca 99 378 €) a stále nešlo o rekord.

Šek Steve Jobs pre Radioshack
Zdroj: RR Auction

V lete tohto roku sme videli predaj druhého šeku spoločnosti Apple, ktorý bol kedy vystavený v rámci aukcie.

Ten sa predal za neuveriteľných 135 261 dolárov (cca 125 643 €). Hoci najnovší šek, ktorý sa objavil v nedávnej aukcii nie je až taký vzácny, je jedinečný tým, že bol vystavený práve spoločnosti RadioShack.

A uznajte, že zaplatiť cez 40 tisíc eur za kúsok takmer päťdesiatročného papiera je pomerne odvážne. Určite sa teda nedá hovoriť o tom, že by bola posledná aukcia neúspešná.

Prečítajte si tiež  Dali by ste za šek s podpisom Steva Jobsa viac ako 20 000 €? Ak áno, táto aukcia vás bude zaujímať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -