iPhone SE prvej generácie odštartoval vlnu cenovo dostupných smartfónov od spoločnosti Apple. Od roku 2016, kedy bol tento model predstavený, sme sa dočkali ďalších dvoch verzií, ktoré sa stali častou voľbou menej náročných používateľov. Originálny iPhone SE, ale teraz po siedmich rokoch odchádza do dôchodku.

Spoločnosť Apple dnes zaradila iPhone SE do svojho zoznamu historických a zastaraných produktov. Tento model sa predával až do septembra 2018, takže od jeho posledného predaja uplynulo päť rokov. Práve to ho kvalifikuje na zaradenie do zoznamu „vintage“ spoločnosti Apple.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iPhone SE prvej generácie je oficiálne zastaraný

Okrem toho, že sa produkty dostanú na tento historický zoznam sa s nimi spája aj niekoľko ďalších dôležitých aspektov. Vintage zariadenia nemajú zaručenú možnosť opravy od spoločnosti Apple, alebo autorizovaných servisných stredísk Apple.

Ak ale Apple má k dispozícii dostupné náhradné diely, môže v zriedkavých prípadoch poskytnúť servis. Je to teda skôr o náhode.

iPhone SE 1 vo všetkých farbách
Zdroj: Apple

Tento krok však neznamená, že gigant z Cupertina pochováva model SE nadobro. Už približne o rok by sme sa totiž mali dočkať v poradí štvrtej generácie lacnejšieho iPhonu SE, ktorý prinesie najväčšie zmeny modelového radu za posledné roky.

Disponovať má samozrejme veľmi výkonným procesorom zo série „A“, ale rovnako sa zmení aj jeho dizajn, ktorý bude pripomínať aktuálny iPhone 14 a dostane 6,1″ OLED displej. Telefón by mal byť vybavený aj USB-C konektorom, no ak očakávate dve šošovky zadného fotoaparátu, sklameme vás, nakoľko Apple tu požije zrejme opäť iba jednu.

Spoločnosť Apple dnes označila za zastarané zariadenie aj 12,9″ iPad Pro druhej generácie, ako aj špeciálnu edíciu slúchadiel Mickey Solo3 bez káblov a slúchadlá Powerbeats 2 a Solo2 Wireless.

Prečítajte si tiež  Brutálny koncept iPhone SE 4 ukazuje, ako má toto zariadenie vyzerať

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -