V rámci novej aktualizácie iOS sa na iPhonoch objavila zaujímavá funkcia, vďaka ktorej je zdieľanie kontaktov jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Ide o vychytávku NameDrop, ktorá automaticky prenesie kontakty vrátane mena, telefónneho čísla, fotiek a ďalších údajov jednoduchým priložením k inému iPhonu.

Polícia však varuje, že táto funkcia môže byť nebezpečná pre maloletých používateľov a hlavne menšie deti, ktoré sa môžu stať obeťou rôznych zločinov. Funkcia je síce v systéme iOS 17 automaticky povolená, no je možné ju vypnúť, čo je veľká výhoda. Novinka robí vrásky na čele hlavne rodičom, ktorí sa boja o únik osobných údajov svojich detí.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Na vypnutie funkcie stačí otvoriť Nastavenie iPhonu v sekcii Všeobecné a v nastaveniach AirDrop vypnúť možnosť Priblíženie zariadení.

Funkcia NameDrop v iOS 17
Zdroj: Apple

Niektorí používatelia iPhonov však namietajú, že polícia preháňa a že použitie funkcie nie je také jednoduché, ako tvrdia.

Podľa oficiálneho videa spoločnosti Apple, musia používatelia urobiť niekoľko krokov, aby si vymenili kontakty. Koniec koncov, môžeme to potvrdiť, nakoľko NameDrop sme už niekoľkokrát použili aj my v redakcii.

Pred spustením je nutné zvoliť, či chcete s druhou osobou zdieľať telefónne číslo, alebo e-mail a taktiež je potrebné potvrdiť zdieľanie. Ak si však chcete byť istí tým, že údaje vás či vašich detí nebudú ohrozené, funkciu si radšej deaktivujte.

Prečítajte si tiež  Apple vás naučí, ako si prispôsobiť kontaktný plagát v iOS 17

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -