Zatiaľ čo kedysi bol operačný systém iOS striktne navrhnutý tak, aby ste si v ňom nemohli skoro nič upraviť, dnes je situácia celkom iná. Na prvom iPhone napríklad nebolo v rámci iPhone OS 1.0 možné zmeniť ani tapetu. Apple si však postupom času uvedomil, že to nie je celkom správne.

Používatelia si totiž chcú svoje operačné systémy čo najviac personalizovať a tak sa dizajnéri a vývojári v Cupertine rozhodli, že im v tom vyhovejú. Najmä v posledných rokoch sme svedkami rôznych šikovných vylepšení a inovácií, kde si viete zmeniť rôzne súčasti iOS a zároveň ich pri tom upraviť. Ide napríklad o pridanie widgetov na domovskú plochu, využívanie App Gallery, individualizácie uzamknutej plochy a ďalšie.

Fanúšikovia Apple si tiež určite všimli, že s príchodom operačného systému iOS 17 je možné vytvoriť vlastný kontaktný plagát, ktorý sa bude zobrazovať na zariadeniach vašich priateľov, alebo rodinných príslušníkov, keď im zavoláte. Firma teraz ukázala, ako si ho môžete nastaviť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

V rámci samotného kontaktu je možné upravovať a meniť fotografie, alebo doň vložiť vlastné Memoji. Takisto si viete ľahko upraviť farbu pozadia, či farbu a dokonca aj font písma, ktorým bude napísané vaše meno.

Táto funkcia je až nečakane prepracovaná a z vlastnej skúsenosti vieme, že funguje veľmi dobre. Dôležité je však to, aby ste sa do svojho iPhonu v prvom rade prihlásili cez Apple ID.

Taktiež sa môže stať, že ak druhá strana využíva starší systém, ako iOS 17 alebo posledné verzie iOS 16, váš kontakt sa v takejto podobe nezobrazí. Viac sa už dozviete vo videu nižšie:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto je TOP 10 najpredávanejších smartfónov na Slovensku. Úspešný bol iPhone 14 ale aj skladací Samsung či Xiaomi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -