V posledných dňoch sa internetom opäť prehnala správa, že spoločnosť Apple by mohla v dohľadnej budúcnosti kúpiť giganta Disney. Perspektíva, že jablková spoločnosť získa firmu Disney, sa zdá byť nielen nepravdepodobná, ale podľa generálneho riaditeľa aj smiešna. Bob Iger, ktorý figuruje na stoličke CEO Disney informoval svojich zamestnancov, že sa jedná o čisté špekulácie.

Prečítajte si tiež  Apple mení stratégiu. Služba Apple TV+ bude fungovať podobne ako Netflix, HBO Max či Disney+

Po tom, čo sa objavili klebety o tom, že by spoločnosť Apple mohla akvizovať zábavný kolos v podobe Disney, sa Bob Iger rozhovoril k tejto téme. Podľa Igera v súčasnosti spoločnosť nie je na predaj, o čom ubezpečil aj verejnosť na nedávnom zhromaždení. Na stole sa objavila aj priama otázka v súvislosti s firmou Apple, no podľa neho o tom nikto z vedenia firiem ani len neuvažuje.

Fámy o tom, že spoločnosť Apple kúpi Disney, kolujú už viac ako dve desaťročia. K tomuto kroku však ako viete, nikdy nedošlo. Iger však pred niekoľkými rokmi vyhlásil, že existuje bod, v ktorom by možno mohlo dôjsť k zlúčeniu oboch spoločností. K oficiálnym diskusiám však nikdy nedošlo.

 

Iger predtým vyslovil rovnaký názor ešte za života svojho priateľa Steva Jobsa, ale ani jeden z nich o podobnej dohode v skutočnosti oficiálne nehovoril. Počas Cookovho vedenia spoločnosti Apple tieto fámy pokračovali, čiastočne vďaka rastu spoločnosti Apple a obrovským hotovostným rezervám. Práve tieto rezervy by mohli mať za následok zlúčenie spoločností do jedného celku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -