Netrvalo to dlho a Elon Musk sa opäť stal stredobodom pozornosti za svoje typické správanie. Predstaviteľ spoločností Tesla, SpaceX, Starlink a X sa v rozhovore pre The New York Times DealBook Summit vyjadril pomerne ostrými slovami. Išlo o reakciu na Disney, Apple a ďalších veľkých inzerentov, ktorí sa rozhodli opustiť sociálnu sieť X (Twitter).

Dôvod, prečo sa viacero veľkých firiem rozhodlo odísť z tejto platformy je ten, že Musk podporil antisemitské výroky a spôsobil škandál zobrazovaním antisemitského obsahu vedľa reklám veľkých technologických firiem. To sa im pochopiteľne nepáčilo. Navyše na miesto ospravedlnenia, ktoré títo giganti očakávali, ich na drzovku poslal do…

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Musk si vytvára nepriateľov na každom fronte

V rozhovore, ktorý viedol Andrew Ross Sorkin z The New York Times, sa spomenula aj táto téma. Musk však ani nepočkal na otázku a hneď vyjadril absolútne nepochopenie celej záležitosti.

Krátko na to poslal Bobovi Igerovi (šéf spoločnosti Disney) a ďalším bývalým inzerentom ostrý odkaz, ktorý si môžete pozrieť v nižšie uvedenom videu.

Podľa Muska je odchod firiem z X úmyselným pokusom o zničenie sociálnej siete. Podľa kvártálnych výsledkov je však táto situácia iba kvapkou v mori.

Známy filantrop si už niekoľkokrát poriadne zavaril svojimi kontroverznými vyjadreniami, čo sa odrazilo aj na ziskoch sociálnej siete.

K incidentu sa vyjadril aj spomínaný šéf spoločnosti Disney Bob Iger. Ten vo svojom vyjadrení potvrdil, že je teraz ešte viac presvedčený, že na X nechce inzerovať. Uvidíme teda, ako bude reagovať Apple.

Prečítajte si tiež  Elon Musk zavádza nové predplatné pre X (Twitter): Pomôže vám upravovať príspevky a prehrávať obsah na pozadí

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -