Spoločnosť Apple by mala predstaviť svoj prvý headset pre virtuálnu a rozšírenú realitu už v prvej polovici roka 2023. Zdá sa, že pôvodný názov RealityOS, ktorým firma označovala jej operačný systém nakoniec nebude použitý vo finálnej verzii. Podľa agentúry Bloomberg sa firma rozhodla nazvať nový softvér „xrOS“, čo je aktualizácia pôvodného názvu „RealityOS“ alebo „rOS“, ktorý spoločnosť plánovala.

Prečítajte si tiež  Práce na operačnom systéme RealityOS sa chýlia ku koncu. Apple headset dorazí už čoskoro

Zmena názvu prichádza v čase, keď sa Apple začína pripravovať na uvedenie náhlavnej súpravy na trh. Tento krok naznačuje, že práce na systéme sú ukončené a Apple sa blíži do finálnych fáz. Headset bude mať vlastný operačný systém podobne ako Apple TV a Apple Watch, spolu s vlastným dedikovaným obchodom App Store.

Doterajšie zistenia naznačujú, že headset bude fungovať vo forme zmiešanej reality podobne ako Microsoft HoloLens. To znamená, že sa dočkáme podpory rozšírenej aj virtuálnej reality na jednom zariadení.

Ako sa už skôr predpokladalo, headset bude mať nové verzie existujúcich aplikácií, ako sú Mapy, Správy alebo FaceTime, ktoré boli prepracované pre zážitok AR/VR. Apple tiež vytvára sadu nástrojov na vývoj softvéru, aby bolo možné pre headset vytvárať aplikácie tretích strán.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Počiatočná výroba headsetu bude údajne veľmi obmedzená, čo poženie cenu prvotného výrobku poriadne nahor. Podľa doterajších informácií bude náhlavná súprava zameraná najmä na komerčné trhy a počet dodávok má byť veľmi skromný.

Predchádzajúce odhady pojednávali o fakte, že ročná dodávka zariadenia dosiahne až 2,5 milióna kusov. V súčasnosti sa však podľa hrubých odhadov ročná dodávka pohybuje okolo 0,7 až 0,8 milióna kusov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here