Očakávaná náhlavná súprava od spoločnosti Apple sa dostane medzi prvých používateľov už v prvej polovicu budúceho roka. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg sa práce na prvej verzii operačného systému pre VR/AR headset blížia do finálneho štádia. Apple taktiež verbuje nových zamestnancov, v snahe rozšíriť tím pracujúci na vývoji headsetu aj napriek spomaleniu náborových procesov.

Samotná náhlavná súprava bude údajne pracovať pod operačným systémom „rOS“ alebo „realityOS“ s interným kódovým označením Oak. O práci spoločnosti Apple na systéme realityOS sa hovorí už od roku 2017, no jeho existencia bola definitívne potvrdená začiatkom tohto roka. Podkladom pre toto zistenie boli zdrojové kódy a záznamy o nahrávaní vo virtuálnom obchode App Store.

- Reklama -

Vo svojom najnovšom príspevku Gurman uvádza, že realityOS „bude obsahovať verzie zmiešanej reality základných aplikácií Apple, ako sú Správy, FaceTime alebo Mapy. Prvá verzia systému sa údajne interne dokončuje a mala by byť pripravená pre nový hardvér budúci rok. Gurman už skôr uviedol, že náhlavná súprava Apple pre zmiešanú realitu sa zameria na hranie hier, konzumáciu médií a komunikáciu v rámci jablkového ekosystému.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Počiatočná výroba headsetu bude údajne veľmi obmedzená, čo poženie cenu prvotného výrobku poriadne nahor. Podľa doterajších informácií bude náhlavná súprava zameraná najmä na komerčné trhy a počet dodávok má byť veľmi skromný.

Predchádzajúce odhady pojednávali o fakte, že ročná dodávka zariadenia dosiahne až 2,5 milióna kusov. V súčasnosti sa však podľa hrubých odhadov ročná dodávka pohybuje okolo 0,7 až 0,8 milióna kusov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -