Modelový rad iPhone 15 by mal dostať niekoľko technických a dizajnových zmien, spomedzi ktorých bude najviac vyčnievať dvojica prémiových verzií Pro a Pro Max. Zdá sa, že jedna z avizovaných noviniek sa však napokon neukáže. Hovorilo sa o nej celé mesiace.

Podľa najnovších informácií, o ktoré sa podelil známy analytik Ming-Chi Kuo, nebude iPhone 15 Pro a Pro Max vybavený polovodičovými tlačidlami pre ovládanie zvuku a hlasitosti. Dôvodom sú nevyriešené technické problémy pred sériovou výrobou.

Pôvodne sa očakávalo, že iPhone 15 Pro bude obsahovať dva dodatočné čipy Taptic Engine. Tie sa mali postarať o haptickú spätnú väzbu podobne, ako v prípade trackpadu na MacBookoch, či na domovskom tlačidle pre niekdajšie iPhony.

Komplikácie pred spustením sériovej výroby však spôsobili, že Apple chce od tohoto plánu upustiť. iPhone 15 tak dostane klasické fyzické tlačidla, ako tomu bolo doteraz.

Action Button iPhone 15 Pro
Zdroj: MacRumors

Kuo však vo svojom príspevku uvádza, že spoločnosť Apple má stále čas na úpravu dizajnu iPhonu 15 Pro vzhľadom na to, že zariadenie zostáva v pokročilej fáze vývoja.

Je teda možné, že namiesto tejto vychytávky sa gigant z Cupertina rozhodne o implementáciu inej technológie.

Akčné tlačidlo pre iPhone

Na stole je aj scenár, podľa ktorého chce Apple do zariadenia pridať úplne nové tlačidlo, ktoré tu nikdy predtým nebolo. Malo by ním byť prispôsobiteľné tlačidlo Action Button, ktoré môže nahradiť prepínač tichého režimu.

Zatiaľ sa nevie, ako by malo toto tlačilo presne fungovať, no pravdepodobne pôjde o rovnaký princíp, aký poznáme z prémiových hodiniek Apple Watch Ultra. Prídavné tlačidlo si tak bude môcť nastaviť každý používateľ podľa vlastných preferencií.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Apple

Ak vás zaujímajú všetky novinky, odhady a plánované funkcie pre modelový rad iPhone 15, nenechajte si ujsť náš tematický článok venovaný tejto téme.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Pozor na letné kosenie, neprejdi si kosačkou po iPhone lebo sa z neho stane toto!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -