V nastaveniach iPhonu pribudla v rámci nového systému iOS 17.2 zaujímavá novinka. V iOS sa odteraz nachádza možnosť nastavenia tónu upozornenia, ktorý iPhone používa pre štandardné notifikácie. Spoločnosť Apple spravila tento krok po množstve nespokojných reakcií používateľov, ktorí sa sťažovali na predvolený zvuk v iOS 17.

V minulých verziách iOS Apple umožňoval používateľom vybrať si tón zvonenia a tón textových správ, ako aj vlastné zvuky upozornení pre e-maily, kalendár alebo pripomienky. Všetky ostatné aplikácie, ktoré posielali upozornenia, používali predvolený zvuk, ktorý nebolo možné zmeniť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Takto si zmeníte zvuk notifikácií v iOS 

Ak chcete zmeniť tón zvuku, ako aj haptické vibrácie oznámení z aplikácií, ktoré používajú predvolený zvuk, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

  • Otvorte Nastavenia na vašom iPhone
  • Prejdite do kategórie Zvuky a haptika
  • Kliknite na možnosť Predvolené upozornenia
  • Vyberte si zvuk notifikácie podľa vašich preferencií
  • Ak chcete zmeniť vibrácie iPhonu, vykonajte rovnaké kroky v menu Haptika
iOS 17.2 zvuky a haptika
Zdroj: Svetapple

Ak splníte tieto kroky, každé upozornenie, ktoré používa štandardný tón upozornenia bude používať zvuk, ktorý ste si vybrali.

Ak nie ste spokojní so zmenami, môžete sa pomocou rovnakých krokov vrátiť k pôvodnému štandardnému upozorneniu, ktoré iPhone používa ako predvolenú možnosť.

Prečítajte si tiež  iOS 17 trpí chybou, s ktorou ste sa stretli možno aj vy: Takto jednoducho sa dá opraviť

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -