Systém iOS 17 si od svojho spustenia zažil niekoľko zvláštnych chýb a problémov, s ktorými sa potýkali používatelia po celom svete. Tentokrát sa na zoznam pridáva ďalšia nepríjemná komplikácia, ktorú mohol na vlastnej koži okúsiť každý z vás. Niektorí používatelia iPhonu sa sťažujú na nepríjemnú chybu, ktorá im náhodne spúšťa prepínač aplikácií, keď píšu na klávesnici. Existuje však spôsob, ako tento problém odstrániť.

Na fórach Apple Community sa objavujú sťažnosti ľudí, ktorí boli prerušení pri písaní správ alebo poznámok, keď sa im z ničoho nič objavil prepínač a presunul ich do inej aplikácie, ktorú ešte stále ovládali dotykom na obrazovke. V rámci používateľskej skúsenosti ide o veľký problém, ktorého sa však viete pomerne jednoducho zbaviť. Ukážeme vám to nižšie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Ako opraviť problém s prepínačom aplikácií

Kým spoločnosť Apple opraví chybu v iOS 17, existuje dočasné riešenie, ktoré ju na vašom iPhone odstráni. Jedná sa o akúsi „obchádzku“ funkcie Dosahu, ktorá je dostupná v nastaveniach.

Tá vám za normálnych okolností zrejme nepríde moc užitočná, no v prípade tohoto problému sa jej vypnutím dočkáte možného vyriešenia vyššie opisovanej nepríjemnosti:

  • Otvorte Nastavenia na svojom iPhone a zvoľte menu Prístupnosť.
  • V sekcii Mobilita a motorika kliknite na možnosť Dotyk.
  • Vypnite funkciu Dosah a problém s prepínačom aplikácií by mal zmiznúť.
iOS 17 chyba s klávesnicou
Zdroj: SvetApple

Zdá sa, že chyba sa prejaví v čase, kedy používatelia už dlhšie píšu na klávesnici rýchlejším tempom. Problém bol zaznamenaný vo všetkých verziách systému iOS 17 vrátane najnovšej aktualizácie iOS 17.1.2.

Niektorí používatelia dokonca reklamovali a vrátili svoj iPhone, no táto chyba sa následne objavila aj na ich novom zariadení. Nejde teda o hardvérový, ale iba softvérový nedostatok.

Vyššie opisovaný fakt je tiež dôkazom, že spoločnosť Apple nebola ešte donedávna o tomto probléme dostatočne informovaná. Snáď sa to však po celosvetovej mediálnej publicite zmení a opravy sa dočkáme už v iOS 17.2. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dostal funkciu, ktorú pravdepodobne nepoznáte: Je pri tom geniálna a Apple ju vyzdvihuje v novej reklame

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -