Hoci sú slúchadlá AirPods primárne predvolené na používanie v rámci jablkového ekosystému, je možné ich pripojiť aj k iným zariadeniam. Spoločnosť Apple myslela aj na používateľov Windows PC, či iných zariadení. Ak teda nevlastníte Mac a chcete používať svoje AirPody s počítačom, pozrieme sa na to ako ich jednoducho spárovať so systémom Windows 10 a Windows 11.

Prečítajte si tiež  Senzácia sa nekoná. Staršie slúchadlá AirPods nedostanú podporu očakávanej funkcie

Slúchadlá AirPods, AirPods Pro a AirPods Max používajú procesor H1 alebo H2, ktorý priamo komunikuje s ostatnými produktmi Apple a uľahčuje párovanie. Tieto zariadenia sú priamo naviazané a zaregistrované v používateľskom iCloude, takže zariadenia v rovnakej sieti môžu ľahko rozpoznať AirPods a odovzdať ich zariadeniu, ktoré práve prehráva zvuk.

Vďaka tejto interaktívnej vychytávke automatického párovania a prepínania vedie mnohých používateľov k presvedčeniu, že fungujú len s produktmi Apple. Nie je to však pravda. Párovanie AirPodov s „nejablkovými“ zariadeniami je pritom naozaj jednoduché. Stačí podržať zadné tlačidlo na nabíjacom puzdre s otvoreným viečkom a slúchadlami AirPods vo vnútri, aby sa začal proces párovania. V prípade AirPods Max je nutné podržať niekoľko sekúnd bočné tlačidlo pre reguláciu šumu.

Ako spárovať slúchadlá AirPods s Windows PC

1. Otvorte apku Nastavenia (Settings) vo vašom PC.

2. Zvoľte možnosť Bluetooth zariadenia.

Párovanie slúchadiel AirPods Pro s Windows 10

3. Stlačte možnosť Pridať zariadenie.

4. Stlačte a podržte tlačidlo na nabíjacom puzdre AirPods alebo tlačidlo na AirPods Max.

Párovanie slúchadiel AirPods Pro s Windows 10

5. Keď sa objavia slúchadlá v ponuke navrhovaných zariadení, kliknite na ne a môžete ich začať používať.

Párovanie slúchadiel AirPods Pro s Windows 10

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -