Očakávaná aktualizácia iOS 16.1 má priniesť okrem živých notifikácií na zamknutej obrazovke aj niekoľko ďalších zmien. Okrem bug fixov a opráv sa v beta verzii objavila aj funkcia Adaptive Transparency, ktorá mala byť pôvodne určená iba pre novú generáciu slúchadiel AirPods Pro. V najnovšej beta verzii však bola pridaná aj do pôvodného modelu. Podľa všetkého sa však jedná iba o chybu v systéme.

Prečítajte si tiež  Ako je na tom batéria nových AirPods Pro 2? Výdrž slúchadiel sa príjemne polepšila

Režim Adaptive Transparency je funkcia dostupná v slúchadlách AirPods Pro a AirPods Max, ktorá využíva zabudované mikrofóny na to, aby používatelia počuli okolitý svet bez toho, aby si museli slúchadlá dávať dole. V prenesenom zmysle sa vlastne jedná o pravý opak potláčania hluku. Nové AirPods Pro 2 túto funkciu rozširujú ešte viac.

Funkcia bude dostupná iba pre AirPods Pro 2

Apple tvrdí, že Adaptive Transparency v AirPods Pro 2 využíva nový čip H2, ktorý nie je k dispozícii v žiadnych iných AirPods. Čip je používaný na minimalizáciu intenzity hlasných zvukov ako sú napríklad sirény, stavebné práce a podobne. Pred niekoľkými dňami sa nová verzia režimu objavil aj u používateľov s pôvodnými slúchadlami AirPods Pro. V oficiálnej aktualizácii by sme ho však nájsť už nemali.

AirPods Pro 2 funkcia Adaptive transparency
Zdroj: Macrumors

Mark Gurman z agentúry Bloomberg tvrdí, že mu bolo povedané, že ide o chybu. Preto sa očakáva sa, že prepínač Adaptive Transparency bude odstránený, a bude dostupný výhradne pre majiteľov nových slúchadiel Pro.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here