Spoločnosť Apple sa dlhé roky pýši svojimi snahami v oblasti špičkového zabezpečenia operačných systémov. Z času na čas sa však objaví chyba či problém, ktorý túto dôveru naštrbí. Podobný prípad sa týka aj systému iOS, ktorý skrýva jednu nepríjemnú slabinu. Existuje však spôsob, ako sa jej zbaviť.

Hoci je systém iOS neustále dopovaný rôznymi opravami a záplatami, vo svojom predvolenom nastavení má jeden nepríjemný problém. Jedná sa o fakt, že Ovládacie centrum sa dá otvoriť aj keď je iPhone zamknutý, čím sa k určitým funkciám iPhonu môže dostať aj niekto iný, ako jeho majiteľ.

Toto nastavenie umožňuje komukoľvek pristupovať k základným ovládacím tlačidlám iPhonu a meniť množstvo nastavení a preferencií. Ide o prístup k nastaveniam ako je letový režim, Wi-Fi, mobilné dáta, alebo AirPlay nastavenia.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Našťastie však existuje spôsob ako v systéme iOS zamedziť prístup k Ovládaciemu centru cez zamknutú obrazovku.

Ako vypnúť prístup k Ovládaciemu centru zo zamknutej obrazovky

  • Na svojom iPhone otvorte Nastavenia.
  • Prejdite nižšie do sekcie Face ID a kód.
  • Zadajte svoj prístupný kód iPhonu, čím otvoríte nastavenie.
  • V spodnej časti odkliknite možnosť Ovládacie centrum.
Návod ovládacie centrum
Zdroj: SvetApple

V rámci nastavení Face ID a kódu sa nachádza hneď niekoľko užitočných funkcií, ktoré si takisto môžete aktivovať.

Jednou z nich je napríklad možnosť vymazania dát v prípade, že niekto zadá na vašom iPhone nesprávne heslo niekoľkokrát po sebe. To je dobá obrana voči hackerom.

Prečítajte si tiež  Návod: Takto prepojíte iPhone k svojej Samsung / LG Smart TV prostredníctvom Apple Airplay

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -