Ak máte iPhone a Smart TV od Samsungu, LG alebo akejkoľvek inej značky ktorá podporuje technológiu AirPlay 2, určite poznáte funkciu zdieľania obsahu priamo do televízora. V prípade, že ste túto vychytávku ešte nevyskúšali, prinášame vám návod ako na to. Je totiž veľmi praktická a keď si na ňu zvyknete, budete ju milovať.

Vďaka funkcii AirPlay môžete streamovať videá, hudbu a dokonca aj zdieľať obrazovku iPhonu priamo na televízore, prípadne podporovanom monitore alebo akomkoľvek inom zariadení. V prípade novej generácie AirPlay 2 je však nutné podotknúť, že funguje len na televízoroch predstavených po roku 2018. Niekedy je teda nutné inovovať hardvér.

Ešte predtým, ako sa pustíme do samotného párovania iPhonu s televízorom sa uistite, že je váš smartfón a Smart TV pripojená k rovnakej Wi-Fi sieti. Za zmienku stojí aj fakt, že na oboch zariadeniach by bolo dobré mať nainštalovanú najnovšiu verziu operačného systému. Len tak si zabezpečíte bezproblémové fungovanie funkcie AirPlay.

Ako spárovať iPhone so Smart TV cez AirPlay 2

Na iPhone sa taktiež uistite, že máte funkciu AirPlay zapnutú. Môžete to skontrolovať v Nastaveniach → Všeobecné → AirPlay a Handoff. Potom stačí jednoducho zapnúť televízor a pokračovať v uvedenom postupe.

iPhone prehrávanie cez AirPlay
Zdroj: SvetApple
  • Na iPhone otvorte ovládacie centrum potiahnutím z pravého rohu smerom nadol.
  • Zvoľte možnosť AirPlay.
  • V ponuke zariadení vyberte váš Smart televízor.
  • Televízor naviaže spojenie a zobrazí kód, ktorý zadáte do okna na vašom iPhone.
  • Po zmiznutí kódu je váš iPhone úspešne pripojený k Smart TV cez AirPlay.

Keď je váš iPhone spojený s televízorom, môžete na ňom zdieľať hudbu, videá, fotky alebo iný druh obsahu. Tento postup funguje rovnako aj v prípade iPadu alebo počítačov Mac, pričom ak ste prihlásení pod vlastným Apple ID na všetkých zariadeniach, je to ešte jednoduchšie.

iPhone prehrávanie cez AirPlay
Zdroj: SvetApple
Prečítajte si tiež  Návod: Ako nastaviť a používať Pasívny režim StandBy v iOS 17

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -