Tmavý režim nie je v rámci jablkových systémov žiadnou novinkou. Dark Mode dorazil na jablkové zariadenia v rámci aktualizácie iOS 13, od ktorej prešli neuveriteľné štyri roky. Možno ste však nevedeli, že na iPhone je možné nastaviť ešte tmavší mód ako je klasický tmavý režim. Slúži na to jednoduchý trik, ktorý vám v tomto článku ukážeme.

V nastaveniach iPhonu existuje možnosť, vďaka ktorej je možné obliecť rozhranie iOS do ešte tmavšieho vzhľadu, ktorý môže byť príjemnejší pre vaše oči napríklad v šere alebo úplnej tme. Samozrejme, aj táto funkcia so sebou prináša niekoľko kompromisov, s ktorými sa budete musieť naučiť fungovať, no keď si na to zvyknete, určite to oceníte.

Ako nastaviť ešte tmavší Dark Mode

  • V Nastaveniach prejdite do kategórie Prístupnosť.
  • Následne zvoľte možnosť Displej a veľkosť textu.
  • Prescrollujte sa k položke Obmedziť biely bod a zapnite ju.
  • Posuvník intenzity dajte na maximálnu hodnotu 100 %.
Tmavší dark mode pre iPhone
Zdroj: SvetApple

Ak ste sa dostali až sem, určite ste si všimli, že nižšia intenzita farieb sa výrazne podpísala na viditeľnosti a jase displeja. Pri dennom svetle a za dobrých podmienok je displej takmer nečitateľný, no to je samozrejme pochopiteľné, keďže je nastavený tak, aby vám čo najmenej svietil.

Tento režim naopak oceníte najmä v noci, keďže zjemnenie farieb pôsobí v tme príjemnejšie a neťahá oči.

Obmedzenie bieleho bodu funguje tak, že jednoducho zmení sivé polia užívateľského rozhrania na čierne, čím vznikne celistvá čierna plocha. Keďže ide o interné nastavenie jasu a displeja, na snímkach obrazovky táto zmenia nie je vidieť.

Tmavší Dark Mode pre iPhone
Zdroj: SvetApple

Toto nastavenie však má okrem príjemnejšej viditeľnosti v noci aj ďalšiu výhodu. S nižšou intenzitou jasu prichádza aj menšie vyťaženie batérie, čo oceníte hlavne pri dlhodobom zdraví a tiež jej dlhšej výdrži na jedno nabitie.

Nevýhodou však je, že tento mód sa nedá automatizovať ako v prípade automatického módu, ktorý prepína medzi tmavým a svetlým režimom.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako nastaviť a používať Pasívny režim StandBy v iOS 17

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -