Aktualizácia iOS 17 priniesla množstvo zaujímavých noviniek, ktoré sa na iPhonoch objavili vôbec po prvýkrát. Jednou z týchto vychytávok je aj Pasívny režim alias StandBy Mode, ktorý premení iPhone na informačné centrum počas nabíjania.

Ako funguje Pasívny režim – StandBy Mode?

Táto vychytávka funguje veľmi podobne ako v prípade nabíjania hodiniek Apple Watch. Ak máte zariadenie v nabíjačke vo vodorovnej polohe, iPhone zobrazí widgety, čas a iné informácie na celú obrazovku. Z iPhonu sa tak stane praktické centrum pre váš domov, ktoré pripomína produkty typu Google Nest.

Pasívny režim je možné prispôsobiť podľa svojich preferencií. Pre upravenie základnej obrazovky stačí posúvať prstom jednotlivé informačné okná. Úprava bude fungovať na podobnom princípe, ako v prípade klasických widgetov.

V noci sa mód StandBy prispôsobí svetlu v miestnosti a stmavne, aby vás nerušil počas spánku. Režim StandBy je podobný ako režim Nightstand na Apple Watch, takže už vieme, odkiaľ Apple čerpalo inšpiráciu.

StandBy Mode iPhone 15 Pro Max
Zdroj: SvetApple

Pamätajte však na fakt, že režim StandBy pre Always-On displej je dostupný iba pre iPhone 14 Pro / Pro Max a iPhone 15 Pro / Pro Max. Na iných modeloch iPhonu musíte na displej ťuknúť, aby ste videli obsah, čo je veľká nevýhoda.

Ako nastaviť a prispôsobiť Pasívny režim: 

Ešte predtým ako sa pustíte do konfigurácie Pasívneho režimu, uistite sa, že na vašom iPhone máte nainštalovaný najnovší systém iOS 17. Bez neho sa totiž k vychytávke StandBy nedostanete. Rovnako potrebujete nabíjačku, v ktorej sa váš iPhone počas nabíjania bude nachádzať vo vodorovnej polohe.

  • Uistite sa, že funkciu pasívneho režimu máte zapnutú. Skontrolovať to môžete v Nastaveniach, v menu Pasívny režim.
  • Umiestnite zamknutý iPhone na nabíjačku do zvislej polohy.
  • iPhone vás následne privíta v režime StandBy a sprístupní konfiguráciu.

StandBy režim iOS 17

  • Potiahnutím prstom nahor alebo nadol môžete rotovať medzi dostupnými funkciami, zobrazením času a widgetmi.
  • Potiahnutím doľava alebo doprava zvolíte schému pasívneho režimu. Týmto spôsobom si vyberiete, či chcete na displeji vidieť iba základné informácie, fotky z vašej galérie alebo jednoduché zobrazenie času na celú obrazovku.

StandBy režim iOS 17

  • Ak vlastníte jeden z modelov iPhone 14 Pro / Pro Max alebo iPhone 15 Pro / Pro Max, Always-on displej v noci alebo za horších svetelných podmienok stmavne a zobrazí informácie v červenej farbe.
  • Potiahnutím prstom doľava alebo doprava môžete meniť schémy v tmavom režime rovnako ako cez deň. Všetky schémy vrátane fotiek však budú zafarbené do červena, podobne ako základné widgety a informácie o čase.

StandBy režim iOS 17 StandBy režim iOS 17

Widgety na zamknutej obrazovke fungujú podobne ako klasické widgety na otvorenej ploche. Informácie sa zobrazia v zásobníkoch, v ktorých si môžete následne listovať. Režim si zapamätá vaše preferované nastavenie a po opätovnom pripojení k nabíjačke ho opäť zobrazí.

Spoločnosť Apple plánuje vylepšovať a postupne pridávať widgety pre Pasívny režim v ďalších aktualizáciách. Čo na túto novinku vravíte vy?

Prečítajte si tiež  Toto je 10 najväčších noviniek v iOS 17

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -