Live Photo nie je pre majiteľov iPhonov žiadnou novinkou. Táto funkcia umožňuje automaticky nahrávať 1,5 sekundy pred a po nasnímaní fotografie, čo z obyčajnej fotky urobí krátke dynamické video. Ak by ste však namiesto živej fotografie uprednostnili statickú fotografiu, iPhone disponuje možnosťou, vďaka ktorej môžete už nasnímanú Live fotku zmeniť na statický obraz.

Prečítajte si tiež  Apple vám ukáže, ako fotiť a upravovať zábery v nočnom režime na iPhone. Stojí to za to!

Živú fotografiu môžete jednoducho konvertovať na statickú fotografiu, čo tiež znamená, že ju môžete ľahšie zdieľať so zariadeniami so systémom Android. Jendou z výhod konverzie je šetrenie úložného priestoru tak, že Live Photo duplikujete ako statickú fotografiu a pôvodnú Live verziu vymažete. Prípadne môžete funkciu Live na fotografii vypnúť, čo môžete kedykoľvek zrušiť, no týmto spôsobom neušetríte žiadne miesto v telefóne.

Keďže funkcia Live Photos je jedinečná pre zariadenia od Apple, konvertovanie Live Photo na statickú fotografiu vám umožní jednoducho zverejniť alebo zdieľať fotografiu na iných platformách. Pri konverzii na statickú fotografiu si môžete vybrať vlastnú náhľadovú fotku, ktorá sa stane novým originálom. Poďme sa pozireť ako na to.

Fotka Apple Store v Miláne - úprava v aplikácii Fotky na iphoneFotka Apple Store v Miláne - úprava v aplikácii Fotky na iphone

Ako zmeniť Live Photo na statickú fotku

  1. Otvorte Fotky a vyberte Live fotografiu, ktorú chcete upraviť.
  2. Kliknite na možnosť „Upraviť„.
  3. Vyberte možnosť Live Photo (kruhy v dolnej časti úprav).
  4. Zvoľte náhľad, ktorý chcete nechať statickej fotke.
  5. Kliknutím na žltú ikonu s nápisom LIVE vypnete funkciu živej fotografie.
  6. Kliknite na možnosť „Hotovo„.
  7. Po úprave Live fotky kliknite na možnosť „Zdieľať„.
  8. Vyberte možnosť „Duplikovať„.
  9. Zvoľte duplikáciu ako obyčajnú fotku a pôvodnú Live Photo vymažte.

Vďaka vymazaniu pôvodnej živej fotky môžete vytvoriť viac voľného miesta vo vašom iPhone, keďže statické fotky majú menšiu veľkosť. Nezabudnite však na to, že ak to urobíte, natrvalo vymažete video prvky svojej Live Photo a zostane vám iba nový statický obrázok.

Fotka Apple Store v Miláne - úprava v aplikácii Fotky na iphoneFotka Apple Store v Miláne - úprava v aplikácii Fotky na iphone

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -