Spoločnosť Apple každým rokom vylepšuje svoje zariadenia za pomoci obrovského množstva aktualizácií softvéru. Raz ročne sa ale dočkáme väčšieho updatu, ktorý má k dispozícii aj veľa nových funkcií. Dnes vám ukážeme skrytý trik v iOS 15, ktorý keď si osvojíte, budete ho milovať.

Kedysi sa používatelia smartfónov s operačným systémom Android smiali majiteľom iOS, že ich platforma je v mnohých smeroch obmedzená – a bola to pravda.

V súčasnosti však už inžinieri v Cupertine tvrdo pracujú na tom, aby sa to zmenilo. Používanie iPhonu je čoraz jednoduchšie a funkcie sú užitočnejšie.

Tento skrytý trik v iOS 15 zmení spôsob, akým používate svoj iPhone

Hovoríme o novej funkcii, v rámci ktorej môžete presúvať fotografie alebo súbory medzi viacerými aplikáciami. Po roku 2021 už nemusíte komplikovane vyklikávať zdieľanie ale všetko sa dá urobiť jednoduchšie.

Stačí, keď svoj prst podržíte napríklad na fotke a následne ňou môžete pohybovať. Druhým prstom potom otvoríte druhú apku ako napríklad Poznámky (kam chcete obrázok skopírovať) bez toho, aby ste fotku v prípade prvého prstu pustili. Následne ju sem prenesiete (objaví sa ikonka „+“) a máte hotovo.

Toto samozrejme môže fungovať aj v iných ako len systémových apkách. Všetko si však treba dopredu nacivčiť.

Videonávod: 

Je síce pravda, že kým sa tento trik naučíte používať v praxi, chvíľu vám to potrvá. Vyžaduje si totiž dve ruky alebo aspoň dva prsty a miernu dávku trpezlivosti.

Na strane druhej, ak v iOS 15 prenášam súbory alebo obrázky, po tom čo som sa to naučil týmto spôsobom to už ináč nerobím. Je to teda návyková záležitosť, ktorú si po pár dňoch skúšania osvojíte.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -