Dnes som si pre vás pripravil krátku recenziu zariadenia, ktoré všetci dobre poznáme. iPhone XS Max je síce starší model z roku 2018, no vďaka čipu A12 Bionic, perfektnému displeju a takisto kvalitným fotoaparátom dokáže zaujať aj v roku 2022. Nakoľko som pre kolegu zháňal cenovo dostupný smartfón, rozhodol som sa práve pre repasovaný iPhone XS Max od spoločnosti ITya.sk. Kúpil som ho v podstate naslepo a takýto je výsledok.

Pochopiteľne nebudem opisovať zariadenie a jeho funkcie ako také, nakoľko tie už všetci dobre poznáme. Zameriam sa na vizuálny a technický stav a overím, či všetko funguje tak ako má. Práve to je totiž pri repasovaných zariadeniach najdôležitejšie.

Telefón som dostal v originálnom balení, ktoré obsahuje nerozbalený pôvodný 5W nabíjací adaptér a takisto úplne nové káblové slúchadlá EarPods. Nabíjací káblik síce javil známky používania, no taktiež funguje absolútne bez problémov. K tomuto teda nemám žiadne výhrady.

Repasovaný iPhone XS Max má drobné známky používania 

Samozrejme nebudem tvrdiť, že telefón pôsobí ako úplne nový kus pretože to nie je pravda. Samotný predajca jeho stav opisoval ako „Veľmi dobrý„.

Keď sa sústredím na detaily, tak v dvoch rohoch nachádzam jemné škrabance (nie odreniny), ktoré sú zrejme pozostatkami vyťahovania a vkladania zariadenia do vrecka. Keďže sa však bavíme o už používanom telefóne, vôbec mi to nevadí.

Prečítajte si tiež  Našiel som ten najlepší servis Apple zariadení na Slovensku?

Displej je takisto vo vynikajúcom stave, nakoľko ho predošlý majiteľ používal s ochranným sklom. Veľmi dôležitým faktom je, že práve zobrazovacia jednotka nebola menená (takže sa v telefóne nachádza originálny diel) a Face ID stále funguje.

Ak kupujete telefón z druhej ruky a úplne sa v tom nevyznáte, predajca vás môže ľahko oklamať. A ak niekto v telefóne použije nekvalitný displej, bude vám to neskôr spôsobovať iba problémy (zlé reakcie na dotyk, vypaľovanie pixelov, viditeľnosť pixelov voľným okom atď. ).

Na zadnom skle nevidím žiadne praskliny alebo iné poškodenie. Áno, sem tam sa tu možno nájde nejaký drobný škrabanček, no v princípe to ani nevnímam.

Aby som to teda zhrnul, vizuálne nedostatky by som musel vyslovene hľadať. Ak navyše kupujete repasovaný telefón, už skrátka musíte počítať s tým, že bol predtým používaný. Minimálne do chvíle, kým predajca negarantuje stav „Ako nový“.

Ako funguje repasovaný iPhone XS Max 

Ešte predtým, ako telefón odovzdám kolegovi, rozhodol som sa ho sám vyskúšať aby som preveril, či je všetko v poriadku. Operačný systém iOS 15 bežal rýchlo a plynulo a takisto som behom testu nenarazil na jedinú chybu, ktorá by spôsobovala problémy.

Základom pri týchto testoch je v podstate vyskúšanie všetkých tlačidiel, reproduktorov, mikrofónu, kamier, displeja, TapTic Enginu atď. Niekedy sa totiž stáva, že zariadenie nie je poškodené navonok ale vo vnútri. V tomto prípade to ale neplatí.

Navyše predajca vymenil aj batériu za úplne nový kus, takže so zariadením nebudú žiadne starosti minimálne 2 roky.

Na moju otázku „čo s vodeodolnosťou“ odpovedal, že hoci použil tesnenia, s telefónom mi neodporúča skákať do bazéna, nakoľko to pri starších modeloch skrátka nie je bezpečné a takisto to neuznáva reklamačný poriadok.

Niekedy stačí menší pád alebo vyššia teplota, ktorá na určitom mieste degraduje tesnenie a problém je na svete. Určite to nestojí za to riskovať…

Koniec koncov, sám som sa o tom v minulosti presvedčil pri iPhone XS, ktorý nemal ani jeden rok. Aj keď je teda iPhone oficiálne vodeodolný, nepokúšajte šťastie. Do hĺbky sme sa téme vodeodolnosti venovali v tomto článku.

Aká bola cena a ako som s nákupom spokojný

No a na záver to najdôležitejšie – Cena. Zariadenie som kúpil za 440,00 €, čo bola z môjho pohľadu veľmi fér ponuka. Iste, na bazároch nájdete tento model možno aj o trochu lacnejšie (začína od cca 360,00 € vyššie), no netreba zabúdať, že v tomto prípade platí na mobil 12 mesačná záruka a hlavne má vymenenú batériu.

Navyše som dostal kompletnú krabičku s originálnym príslušenstvom a ako malý bonus aj ochranné privacy sklo a silikónový obal.

Ak človek nie je skúsený a nechce sa nechať dobehnúť akýmkoľvek podvodníkom, ktorý mu predáva poškodený, ukradnutý alebo akokoľvek inak znehodnotený iPhone XS Max pokojne aj za 400,00 €, priplatiť si nejaké drobné, získať novú batériu a záruku podľa môjho názoru stojí za to.

Je to koniec koncov služba, ktorú hodnotím veľmi kladne a ak budem nabudúce zháňať repasovaný iPhone, určite sa opäť zastavím práve v ITya.sk (pobočka sa nachádza v bratislavskom nákupnom dome OC Retro).

Môže ťa zaujímať
- Reklama -