Na Slovensku začnú platiť od 1. apríla 2023 nové pravidlá, ktoré sa týkajú testov pre získanie vodičského oprávnenia. Časť skúšky odbornej spôsobilosti na vedenie motorových vozidiel sa bude vykonávať prostredníctvom elektronického testu, ktorý si teraz môže vyskúšať každý z vás. Oficiálnu správu zverejnilo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky na svojom webe.

Samotný elektronický test ponúkne záujemcom o vodičské oprávnenie 40 otázok, ktoré sú rozdelené do desiatich okruhov. Každý otázka má rôzne bodové ohodnotenie od 1 do 4 bodov, pričom celkový súčet všetkých správnych odpovedí je 100 bodov. Zároveň tiež platí, že ku každej otázke budú priradené tri odpovede, z ktorých iba jedna bude správna.

Čas vyhradený na všetkých 40 otázok je 30 minút a minimálny počet bodov na to, aby žiadateľ o vodičský preukaz prospel, je 90 bodov. Na základe toho si celkom ľahko overíte, aké máte vedomosti, aj keď už ste vodičský preukaz získali. Veľa vodičov testom bez prípravy na prvý pokus neprejde…


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA


Návod: Ako vyskúšať testy na vodičák? 

Odpoveď je úplne jednoduchá. Po kliknutí na tento odkaz sa pred vami zobrazí obrazovka s logom Policajného zboru Slovenskej republiky, pod ktorým uvidíte nápis „Príklad teoretickej skúšky“ a pod ním slovenskú vlajku. Po kliknutí na vlajku sa vám automaticky spustí test so 40 otázkami, na ktorý máte vyššie uvedených 30 minút.

Testy na vodičský preukaz alebo vodičák
Zdroj: MVSR – snímka obrazovky (úprava redakcie)

Pokiaľ ho nestihnete ukončiť v časovom limite, automaticky sa zastaví a vyhodnotí. Ak naopak budete hotoví skôr, stačí kliknúť na tlačidlo „Ukončenie testu„, čím sa dostanete ku správnym a nesprávnym odpovediam. Zelenou sú vyznačené odpovede, ktoré ste zaškrtli správne a červenou zase tie, pri ktorých ste sa pomýlili. Ľahko si tak doplníte vedomosti presne tam, kde máte medzery.

Testy na vodičský preukaz alebo vodičák
Zdroj: MVSR – snímka obrazovky (úprava redakcie)

My sme test na vodičák vyskúšali len narýchlo a musíme povedať, že to funguje veľmi dobre aj keď sa naň pripájate cez iPhone.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky upozorňuje, že tieto testy na vodičský preukaz nie je možné spúšťať cez prehliadač Internet Explorer. Ako na vás nový systém pôsobí a ako ste v teste obstáli vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Prečítajte si tiež  Testy na vodičák zadarmo vo vašom mobile. Autoškolu zvládnete ľavou zadnou.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -