Spoločnosť Apple sa minulý týždeň postarala o vydanie aktualizácií pre všetky svoje systémy, pričom nesmel chýbať ani macOS. Verzia macOS Ventura 13.3.1 figuruje v úlohe menšej aktualizácie, ktorá je orientovaná na bug fixy a opravy chýb so zabezpečením.

Podľa poznámok spoločnosti Apple k vydaniu aktualizácia zavádza opravu chyby, ktorá mohla spôsobiť vrásky na čele hlavne u majiteľov hodiniek Apple Watch. V predchádzajúcej verzii systému totiž dochádzalo k zamedzeniu funkcie automatického odomykania pomocou Apple Watch.

Takto nastavíte odomykanie Macu na Apple Watch

  1. Kliknite na ikonku  v ľavom hornom rohu na vašom Macu.
  2. Otvorte Systémové nastavenia.
  3. V nastaveniach zvoľte možnosť Bezpečnosť a súkromie.
  4. Prekliknite sa na kartu Všeobecné.
  5. Zaškrtnite možnosť „Odomykať apky a Mac pomocou Apple Watch„.

Ak ste vyššie uvedené body splnili, môžete odomykať váš Mac pomocou Apple Watch. Táto funkcia však neplatí na odomknutie Macu po reštarte alebo opätovnom zapnutí. K tomu je potrebné zadať heslo prvýkrát a následne bude funkcia dostupná.

Apple Watch Odomykanie pre macOS
Apple Watch Odomykanie pre macOS

Čo prináša macOS Ventura 13.3.1

  • Pre emoji rúk sa nezobrazoval výber odtieňov pleti.
  • Automatické odomykanie Macu pomocou Apple Watch nemuselo fungovať.

Detailné informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie nájdete na oficiálnej stránke podpory Apple. Novú aktualizáciu si môžete stiahnuť do všetkých oprávnených počítačov Mac prostredníctvom sekcie Aktualizácia softvéru v Nastaveniach systému.

Spoločnosť Apple už testuje beta verziu macOS Ventura 13.4, aktualizáciu, ktorá bude vydaná v priebehu nasledujúceho mesiaca. Podľa všetkého by sa malo jednať o jeden z posledných updatov, ktorý dorazí v rámci macOS Ventura.

Prečítajte si tiež  Majitelia Macov a iPadov sa sťažujú na problémy. Kedy to už skončí?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -