Patti Sohn, zdravotná sestra z Missouri vyrozprávala svoju story pre spravodajskú stanicu KMOV zo St. Louis. V skratke uviedla, že je vďačná svojmu synovi, ktorý jej ku dňu matiek podaroval Apple Watch.

„Viem, že to nie je zdravotná pomôcka ale naozaj verím, že mi Apple Watch zachránili život po tom, čo ma upozornili na môj nepravidelný srdcový tep. Ak by to neurobili, zrejme by som nešla do nemocnice“. 

Táto skúsenosť sa začala z ničoho nič, keď hodinky majiteľke na displeji oznámili, že jej tep klesol pod 40 úderov za minútu. Apple Watch dokážu rozpoznať, keď srdcová frekvencia klesne alebo stúpne nad normálny rozsah a toto bol jeden z týchto prípaodov.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Pacientka dostala po druhom upozornení kardiostimulátor 

Patti o sebe hovorí, že je vo svojom živote vo všeobecnosti aktívna a že podozrivá hodnota 40 úderov za minútu jej bola nameraná počas odpočinku. Doktor ju vyšetril, poslal domov a keď sa celá situácia o niekoľko dní znovu zopakovala, rozhodol sa, že jej nasadí kardiostimulátor.

Prečítajte si tiež  Tieto Apple produkty treba držať ďalej od kardiostimulátora

Samotný príbeh je len jeden z mnohých, ktorý ukazuje, že aj obyčajné inteligentné hodinky vám môžu zachrániť život. Nestojí za tým iba technológia so schopnosťou merania srdcovej frekvencie no taktiež EKG, detekcia pádu, možnosť rýchleho privolania záchrany a mnoho iného.

Podobné schopnosti majú samozrejme aj iné zariadenia od konkurenčných výrobcov no je vo všeobecnosti preukázané, že práve Apple Watch vychádzajú pri drvivej väčšine meraní ako najpresnejšie (v danej cenovej relácii).

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy a či vám Apple Watch niekedy pomohli povedzme aj v takejto náročnej situácii.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here