Napriek tomu, že nové modely iPadov boli očakávané a ich predstavenie nebolo žiadnym prekvapením, v mnohých ohľadoch doslova vyrážajú dych. Reč je hlavne o novom iPade Pro, ktorý dostal čip Apple Silicon M4, zmeny pre kamerový systém a vítaný redizajn.

Najviac však púta pozornosť jeho hrúbka. Ide totiž o najtenší produkt, aký kedy spoločnosť Apple predstavila. Apple počas svojej prezentácie poukázal na fakt, že nový iPad Pro je dokonca tenší ako niekdajší iPod Nano.

Tomu zodpovedá aj slogan „Thinpossible“, s ktorým výrobca nové tablety prezentuje. Gigant z Cupertina totiž tvrdí, že tenkosť a ľahkosť iPadu Pro 2024 sa stane novým štandardom pre kategóriu prémiových tabletov.

Nový iPad Pro je najtenším tabletom, aký Apple vyrobil

Predstavenie super-tenkého ipadu Pro je však tak trochu paradoxom. Až doteraz bol totiž stelesnením ľahkosti a tenkosti modelový rad “Air”, čomu zodpovedá aj jeho názov.

Nový iPad Pro však posúva tieto hranice ešte ďalej. S hmotnosťou nižšou ako má iPad Air, je 11″ aj 13″ iPad Pro výrazne ľahší. Hrúbka 11″ modelu je 5,3 mm a v prípade 13″ verzie dokonca len 5,1 mm. V porovnaní s iPadom Air, ktorý má hrúbku 6,1 mm, sú nové iPady Pro výrazne tenšie.

iPad Pro 2024
Zdroj: Apple

Nové iPady Pro sú výsledkom inovácií v oblasti dizajnu a technológie, kde sa spája elegancia s funkčnosťou.

Tento krok smerom k ešte tenším a ľahším tabletom ukazuje, že Apple neustále hľadá spôsoby, ako zlepšiť používateľský zážitok a poskytnúť svojim zákazníkom väčší komfort pri používaní.

Ak sa chcete dozvedieť viac o novom iPade Pro, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky. Zaujímavé sú aj cenovky pre jednotlivé modely, ktoré sa v niektorých prípadoch vyšplhali do astronomických výšin.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny nových iPadov. Niekde si Apple poriadne uletel.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -