Zdá sa, že Apple plánuje veľkú premenu svojho high-endového tabletu iPad Pro, ktorý by mal dostať nový dizajn, výkonnejší čip a lepší displej. To všetko by malo byť doplnené o novú klávesnicu Magic Keyboard, ktorá ešte viac zlepší používateľský zážitok a priblíži iPad Pro k počítačom MacBook.

Za tieto informácie sa postavil známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojom najnovšom príspevku. Gurman napísal, že iPad Pro novej generácie bude najväčšou zmenou produktu od roku 2018. Pokiaľ si totiž odmyslíme určité hardvérové komponenty, nachádzajúce sa vo vnútri tabletu a tiež prepracovaný zadný kamerový modul s LiDARom, ktorý sa po prvýkrát objavil v roku 2020, toto zariadenie vyzerá stále rovnako.

Podľa neho budú nové modely iPadu Pro s kódovými názvami “J717”, “J718”, “J720” a “J721” obsahovať čip M3 Apple, displeje OLED a veľkosti 11 a 13 palcov. Apple však má v talóne aj niekoľko ďalších upgradov.

iPad sa ešte viac priblíži k MacBooku

Hlavnou novinkou, ktorá by mala prilákať najviac pozornosti, je prepracovaná klávesnica Magic Keyboard. Tá by mala mať väčší trackpad a tým eliminovať jednu z hlavných nevýhod súčasnej verzie.

iPad Pro bude vďaka tejto zmene vyzerať ešte viac ako notebook, čo bude chcieť Apple využiť aj v prípade budúcich updatov systému iPadOS, ktoré sa môžu ešte viac podobať na oveľa sofistikovanejší operačný systém macOS.

Veď, ako iste tusíte, mnohí ľudia už nepoužívajú Mac, ale nahradili ho iPadom. Na bežné použitie im kombinácia tabletu a externej klávesnice s Trackpadom jednoducho stačí.

ipad pro 2023 M2 14,1 displej väčší displej
Unsplash / Daniel Romero (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple zatiaľ neoznámila dátum uvedenia nových tabletov a s najväčšou pravdepodobnosťou tak neučiní ani v najbližších mesiacoch. Nový iPad Pro a klávesnica Magic Keyboard by sa mali predstaviť na jar, alebo začiatkom leta 2024. Do tej doby by sme sa nemali dočkať žiadnych významnejších zmien v prípade produktového radu iPad.

Prečítajte si tiež  Budúce modely iPad Pro výrazne zdražejú. Z ich odhadovanej cenovky sa vám poriadne zatočí hlava

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -