Inteligentné hodinky sú dokonalým pomocníkom nielen pri zjednodušovaní každodenných úkonov, ale aj pri efektívnom sledovaní zdravotného stavu. Podľa štúdie vedcov z kanadskej University of Waterloo dokážu hodinky Apple Watch presne predpovedať úroveň stresu.

Pomocou EKG snímača hodiniek Apple Watch Series 6 výskumníci zistili, že existuje úzka súvislosť medzi údajmi z EKG vrátane kapacity zrýchlenia a spomalenia srdca a úrovňou stresu, ktorú účastníci uvádzali v čase snímania. Na základe týchto informácií boli následne vyvinuté algoritmy strojového učenia na vytvorenie predpovedného modelu. Výsledky následne predčili všetky očakávania.

- Reklama -

Stresové modely z algoritmu majú podľa výskumu vysokú úroveň presnosti. V štúdii sa dospelo k záveru, že hodinky Apple Watch majú sľubný potenciál na predpovedanie stresu.  Keďže Apple Watch disponujú ďalšími ukazovateľmi ako informácie o spánku a aktivite, do modelov stresu by sa mohlo integrovať ešte viac dátových bodov. Tým by bolo možné zvýšiť presnosť predpovedania úrovne stresu.

EKG v Apple Watch na ruke používateľa
Zdroj: HardwareZone

Apple Watch by sa tak v budúcnosti mohli zamerať aj na ďalšie sledované javy. Výskumníci predpokladajú, že hodinky Apple Watch by sa mohli využívať na pomoc pri starostlivosti o duševné zdravie. V súvislosti s tým by mohli ponúknuť aktivity ako sú napríklad dychové cvičenia na kompenzáciu stresových signálov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -