Apple sa postaralo o vydanie novej vývojárskej beta verzie systému iOS 15.4 pre vývojárov, ktorá nám prinesie viacero nových funkcií. Jedna z nich však vytŕča ponad tie ostatné. Okrem podpory pre Universal Control, zabezpečených poznámok alebo Face ID pre rozpoznávanie tváre s rúškom dorazí skener pre určovanie stavu zariadenia.

Prečítajte si tiež  iOS 15.4 dovolí apikáciám tretích strán naplno využívať 120 Hz Promotion displej v iPhone 13 Pro

Apple totiž pracuje na novej „Trade-In Tool“ funkcii, ktorá skenovaním kozmetických detailov dokáže určiť stav celkového stavu a prípadného poškodenia prostredníctvom fotoaparátu iPhonu. O zistenie sa postaral portál 9to5Mac, ktorý v interných súboroch iOS 15.4 beta objavil kód naviazaný na túto vychytávku.

Ako naznačujú systémové súbory, nástroj pomôže používateľom lepšie určiť stav zariadenia pred predajom alebo iným úkonom. Skener sa postará o detekciu kozmetických chýb, čo pravdepodobne zahŕňa škrabance, preliačiny alebo rozbité sklo. Po dokončení skenovania nástroj odošle kozmetické detaily spoločnosti Apple. Tu sa však vynára háčik.

Apple Trade-In

Nakoľko by sa malo jednať o nástroj spojený s oficiálnym výmenným programom Apple, v ktorom firma vykupuje staršie zariadenia je viac než možné, že sa novinky v našich končinách nedočkáme. Ako tomu už býva zvykom, nie všetky nové tooly sú v rámci Slovenska a Česka sprístupnené a podobne by to malo byť aj v tomto prípade. Oficiálne však ešte nie je potvrdené vôbec nič.

Je ale možné, že skener bude v budúcnosti fungovať aj na báze offline posúdenia stavu, ktorým vám zariadenie ohodnotí bez ohľadu na to, či chcete využiť oficiálny Apple Trade-In Program.

Beta verzia iOS 15.4 je momentálne k dispozícii len pre vývojárov, no už o niekoľko týždňov by sme sa jej mali dočkať aj v rámci otvorenej bety. O prípadných novinkách a vychytávkach, ktoré prinesie pripravovaný update systému vás budeme informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -