Pi, 23.02.2024
Úvod Apple AKTUÁLNE: iOS 17 umožní sťahovanie aplikácií aj mimo obchodu App Store

AKTUÁLNE: iOS 17 umožní sťahovanie aplikácií aj mimo obchodu App Store

Zdá sa, že Apple v budúcnosti sprístupní sťahovanie aplikácií a hier aj mimo svojho obchodu App Store. Aj keď je to pre používateľov platformy ťažko predstaviteľné, táto zmena môže nastať podľa najnovších informácií už v pripravovanom iOS 17. Poznáme podrobnosti.

Spoločnosť Apple je známa prísnymi previerkami a zásadami, ktoré sa týkajú digitálneho obchodu App Store. Zdá sa, že v budúcnosti sa tieto pravidlá rapídne zmenia. Podľa nových zistení plánuje gigant z Cupertina zásadnú zmenu týkajúcu sa sťahovania aplikácií z App Store.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

V reakcii na nariadenia zo strany Európskej únie pracujú softvéroví inžinieri a zamestnanci Apple na projekte, ktorý má umožniť alternatívne obchody na iOS a iPadOS.

Prečítajte si tiež  Apple má zaplatiť astronomické vyrovnanie vývojárom kvôli App Store. Má to ale háčik. Je ním odmena pre advokáta

Apky a hry mimo App Store dostanú zelenú

iOS 17 koncept logo
Zdroj: YouTube / Concept Central

Podľa novej správy agentúry Bloomberg tieto zmeny umožnia, aby spoločnosť Apple po prvýkrát povolila na iPhone externé obchody s aplikáciami. Spoločnosť údajne venuje značné množstvo zdrojov, aby táto zmena dorazila už v budúcom roku v iOS 17.

Ide však o veľký tlak na otvorenie kľúčových bezpečnostných prvkov, preto oficiálne (a hlavne prípadné) spustenie nie je potvrdené.

V rámci týchto zmien by si zákazníci v mohli do svojich iPhonov a iPadov sťahovať softvér tretích strán bez toho, aby museli používať firemný obchod App Store. Rozhodnutie vo vnútri spoločnosti Apple sa stretlo s kritikou, čo sa však aj dalo očakávať. Apple je povestný svojou kultúrou uzavretého ekosystému a táto zmena by ju mohla značne naštrbiť.

App Store na iPhone
Zdroj: 9to5mac

Hlavné slovo bude mať stále Apple

Práce na projekte má údajne viesť Andreas Wendker, ktorý figuruje v úlohe viceprezidenta softvérového inžinierstva v spoločnosti Apple. Wendker je priamo podriadený Craigovi Federighimu. Okrem inžinierskych tímov sa na ňom podieľa aj tím služieb spoločnosti Apple.

Tento proces však neznamená, že jablková spoločnosť bude úplne odstránená z rovnice. Apple zvažuje myšlienku nariadiť určité bezpečnostné požiadavky aj v prípade, že sa softvér distribuuje mimo jeho obchodu. Tieto aplikácie by si mohli vyžadovať overenie spoločnosťou Apple na to, aby si ich používateľ mohol stiahnuť na svoje zariadenie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -