Pripravovaný modelový rad iPhone 15 dorazí okrem miernej zmeny dizajnu aj s hromadou nových funkcií. Jednou z nich má byť revolučná vychytávka pre set fotoaparátov. Do kamerového systému pribudne periskopický foťák s novými možnosťami priblíženia. Ako sa však dalo očakávať, dostupný bude iba pre modely iPhone 15 Pro Max / Ultra.

Tentokrát je však príchod novej technológie obmedzený skôr hardvérovo. Apple sa síce stále snaží prehlbovať hranice medzi základnými a prémiovými verziami svojich zariadení, no v prípade periskopického objektívu je nutné myslieť aj na jeho umiestnenie.

Často sa stáva, že nové vychytávky sa v nasledujúcich generáciách dostanú aj do základných verzií. Toto by však nemal byť tento prípad. Podľa analytikov by mal byť periskopický objektív ponechaný exkluzívne aj pre iPhone 16 Pro Max.

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Pri periskopovom objektíve sa svetlo odráža pomocou šikmého zrkadla smerom k obrazovému snímaču vo fotoaparáte. Smerový posun umožňuje systém zloženého teleobjektívu pre lepšie možnosti optického priblíženia bez rozmazania, ktoré sa vyskytuje pri digitálnom priblížení.

Technológiu periskopového objektívu už používajú konkurenti spoločnosti Apple ako napríklad Samsung. Pripravovaný iPhone 15 Pro Max / Ultra by mohol byť vybavený až 6-násobným optickým priblížením, čo je zlepšenie oproti súčasnému 3-násobnému priblíženiu v modeloch iPhone 14 Pro.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tesnenie alebo lepidlo? Problém má aj iPhone 11.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -