O človeku menom Ken Pillonel ste mohli na našom magazíne čítať už niekoľkokrát. Ide o mladého študenta robotiky, ktorý ako vôbec prvý vyrobil iPhone X s USB-C konektorom, cez ktorý sa zariadenie dokázalo nie len nabíjať, ale takisto zvládlo aj dátový prenos. Netrvalo dlho a Ken prestaval aj Samsung s Androidom na Lightning od Apple.

Zdá sa však, že chuť experimentovať mladému inžinierovi zďaleka nechýba a preto sa rýchlo pustil do ďalšieho projektu, ktorý opäť šokoval fanúšikov spoločnosti Apple. Po niekoľkých týždňoch prác nám predstavil vôbec prvé slúchadlá AirPods, ktoré sú z Lightningu prerobené na USB-C. Všetko samozrejme funguje tak, ako na pôvodnom zariadení a po vizuálnej stránke by ste si zmenu na prvý pohľad možno ani nevšimli.

Pillonel pre The Verge uviedol, že sa mu podarilo navrhnúť vlastnú flexibilnú dosku plošných spojov, ktorá mu umožnila umiestniť potrebný nabíjací port USB-C do puzdra AirPods. Svoj projekt navyše plánuje sprístupniť ako open source, aby sa na ňom mohli naučiť nové veci aj ostatní inžinieri.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na YouTube pridal krátke video a v najbližších týždňoch plánuje zverejniť celé video s podrobnejšími informáciami o projekte tak, ako tu má vo zvyku. Zatiaľ nie je jasné, či pôjdu prvé AirPods s USB-C do dražby rovnako, ako iPhone X. Minulý rok sa ho podarilo predať za skoro 100 000 $.

Apple bude musieť použiť USB-C v AirPods už v roku 2023

Hoci si možno myslíte, že niečo podobné je zatiaľ nereálne, vedzte, že spoločnosť Apple je už iba malý krôčik k tomu, aby vo všetkých svojich zariadeniach vymenila Lightning port za USB-C. 9-pinová koncovka je jednak zastaralá, no hlavne sa proti nej búri Európska únia či Veľká Británia.

iPhone, AirPods a ďalšie produkty by preto mali prejsť na USB-C už v priebehu budúceho roka, pričom so správou prišiel analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa odvoláva priamo na zdroje, pochádzajúce z dodávateľských reťazcov technologickej spoločnosti.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Prvým smartfónom od Apple s USB-C koncovkou by teda mohol byť iPhone 15 (2023). Firme zrejme nepomôžu ani plány, v ktorých sa spomína prechod na čisto bezdrôtové nabíjanie a dátový prenos. Na takýto krok je jednoducho príliš skoro a technológia zatiaľ nie je dostatočne „dokonalá“.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -