O človeku menom Ken Pillonel ste mohli na našom magazíne čítať už niekoľkokrát. Ide o mladého študenta robotiky, ktorý ako vôbec prvý vyrobil iPhone X s USB-C konektorom, cez ktorý sa zariadenie dokázalo nie len nabíjať, ale takisto zvládlo aj dátový prenos. Netrvalo dlho a Ken prestaval aj Samsung s Androidom na Lightning od Apple.

Zdá sa však, že chuť experimentovať mladému inžinierovi zďaleka nechýba a preto sa rýchlo pustil do ďalšieho projektu, ktorý opäť šokoval fanúšikov spoločnosti Apple. Po niekoľkých týždňoch prác nám predstavil vôbec prvé slúchadlá AirPods, ktoré sú z Lightningu prerobené na USB-C. Všetko samozrejme funguje tak, ako na pôvodnom zariadení a po vizuálnej stránke by ste si zmenu na prvý pohľad možno ani nevšimli.

- Reklama -

Pillonel pre The Verge uviedol, že sa mu podarilo navrhnúť vlastnú flexibilnú dosku plošných spojov, ktorá mu umožnila umiestniť potrebný nabíjací port USB-C do puzdra AirPods. Svoj projekt navyše plánuje sprístupniť ako open source, aby sa na ňom mohli naučiť nové veci aj ostatní inžinieri.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dátum predstavenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 4. 8. 2022)

Na YouTube pridal krátke video a v najbližších týždňoch plánuje zverejniť celé video s podrobnejšími informáciami o projekte tak, ako tu má vo zvyku. Zatiaľ nie je jasné, či pôjdu prvé AirPods s USB-C do dražby rovnako, ako iPhone X. Minulý rok sa ho podarilo predať za skoro 100 000 $.

Apple bude musieť použiť USB-C v AirPods už v roku 2023

Hoci si možno myslíte, že niečo podobné je zatiaľ nereálne, vedzte, že spoločnosť Apple je už iba malý krôčik k tomu, aby vo všetkých svojich zariadeniach vymenila Lightning port za USB-C. 9-pinová koncovka je jednak zastaralá, no hlavne sa proti nej búri Európska únia či Veľká Británia.

iPhone, AirPods a ďalšie produkty by preto mali prejsť na USB-C už v priebehu budúceho roka, pričom so správou prišiel analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa odvoláva priamo na zdroje, pochádzajúce z dodávateľských reťazcov technologickej spoločnosti.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Prvým smartfónom od Apple s USB-C koncovkou by teda mohol byť iPhone 15 (2023). Firme zrejme nepomôžu ani plány, v ktorých sa spomína prechod na čisto bezdrôtové nabíjanie a dátový prenos. Na takýto krok je jednoducho príliš skoro a technológia zatiaľ nie je dostatočne „dokonalá“.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -