Budúce verzie náhlavnej súpravy, ktoré vyvíja spoločnosť Apple by podľa informácií mohli pomôcť ľuďom s očnými chorobami a zrakovým postihnutím. Apple sa aktívne zapája do rôznych iniciatív ako svojimi zariadeniami pomôcť znevýhodneným používateľom. Budúca generácia náhlavnej súpravy, prípadne chystané okuliare Apple Glasses by k tomu mali dopomôcť.

Hoci nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti o tom, čo presne Apple vyvíja pre budúce náhlavné súpravy, prístupnosť bola pre spoločnosť vždy dôležitou oblasťou. Cieľom spoločnosti Apple je, aby jej zariadenia mohol používať každý bez ohľadu na svoj fyzický stav.

- Reklama -

Zariadenia ako iPhone, iPad a Mac majú celý rad nastavení prístupnosti, ktoré poskytujú dodatočnú pomoc pri rôznych zrakových, sluchových a motorických problémoch.

Apple glasses okuliare od apple ios
Zdroj: NextPit

Podľa odhadov by sa však malo jednať o zavedenie nových kamier a senzorov, ktoré by následne upozorňovali používateľa alebo zlepšovali jeho prehľad o okolí. Táto funkcia by mohla umožniť, aby náhlavná súprava premietala dodatočné vizuálne informácie nevidiacim osobám alebo používateľom s inými zrakovými problémami.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -