Apple každoročne obmieňa staršie generácie zariadení za novšie. V prípade niektorých zariadení sa však zmeny dostavia oveľa zriedkavejšie. Dobrým príkladom je jablková televízia Apple TV, ktorá na poriadny refresh čaká už pár rokov. Niektoré zdroje nasvedčujú tomu, že novej generácie by sme sa mohli dočkať už čoskoro.

Prečítajte si tiež  Apple chcelo okrem Apple TV preraziť s lacným riešením TV donglu. Prečo dostal projekt stopku?

Vopred by sme ale chceli čitateľov upozorniť, že sa jedná len o dohady a predpoklady nakoľko žiadna z informácií nie je oficiálnym stanoviskom spoločnosti Apple. Zdroje v podobe portálu iDropNews poukazujú na novú Apple TV s tenším dizajnom a vizuálom so skleneným povrchom. Je síce pravdou, že Apple TV sa v porovnaní s ostatnými zariadeniami z portfólia firmy nedočkala updatu už poriadne dlho. Otázkou však je, či je to vôbec potrebné.

Šikovná čierna krabička by mohla obdržať podobný dizajn ako pripravovaný Mac mini, samozrejme s upravenou konektivitou a menším telom. Možnosťou je aj vstup kalifornského giganta na pole videogamingu, pričom nová Apple TV by mala disponovať omnoho výkonnejším hardvérom určeným na hranie komplexnejších titulov.

Apple TV

Služba Apple Arcade síce zastrešuje takzvaný „herný kútik“ Applu, no veľkej priazni sa rozhodne neteší. Ak teda chce Apple v budúcnosti ponúknuť konkurencie schopnú „konzolu“ bude to chcieť nielen viac obsahu, ale aj posunutie v rámci kvalitatívnej stránky.

Predstavenie novej Apple TV je však iba vo hviezdach, no updatovaná verzia, ktorá by ponúkla viac možností by určite nebola na škodu. V dnešnej dobe, kde sú aplikácie pre streamovanie hudby, filmov a seriálov štandardom každého smart televízora je však otázne, ako firma s projektom Apple TV do budúcna naloží.

Prečítajte si tiež  Vieme, kedy Apple prepojí HomePod a Apple TV

Aký máte názor na Apple TV vy? Vlastníte jablkovú televíziu a prijali by ste príchod novej generácie alebo sledujete obsah priamo cez aplikácie v smart TV? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiDropNews
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.