O prvej VR/AR náhlavnej súprave z produkcie firmy Apple sa hovorí čím ďalej tým viac. Jej príchod potvrdzujú aj úryvky kódu patriace novému operačnému systému realityOS, ktoré sa našli v repozitári GitHub s otvoreným zdrojovým kódom spoločnosti Apple.

Odkazy na realityOS sa v kóde spoločnosti Apple objavujú už niekoľko mesiacov, pričom veľkým dôkazom môže byť aj fakt, že jablková firma podala žiadosť o ochrannú známku.

Je teda viac než pravdepodobné, že práve tento názov odkazuje na operačný systém, ktorý sa bude používať pre Apple Headset.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Za novým zistením o zdrojovom kóde v databáze stojí používateľ @aaronp613, ktorý sa o tieto informácie podelil vo svojom tweete.

Podobne ako aj predchádzajúce úniky poukazujúce na systém realityOS sa zdá, že ide opäť o potvrdenie operačného systému s jedinečným nástrojom simulátora. Spoločnosť Apple pri poslednom odhalení kód stiahla, čo sa môže opakovať aj v tomto prípade.

O práci spoločnosti Apple na systéme realityOS sa hovorí už od roku 2017, no jeho existencia bola definitívne potvrdená začiatkom tohto roka. Podkladom pre tieto zistenia boli nie len zdrojové kódy ale aj záznamy o nahrávaní vo virtuálnom obchode App Store.

Očakáva sa, že náhlavná súprava určená pre zmiešanú a virtuálnu realitu bude predstavená v júni na konferencii WWDC 2023. Apple ju následne môže uviesť na trh koncom roka. Ako vnímate príchod očakávanej novinky vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple vydalo aktualizáciu watchOS 9.6. S jej inštaláciou určite neváhajte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -